Rubin
Beli Orlovi

Nikola Ranković spasao dubljane sigurnog poraza

09.06.2019 Dragan Ivanović

Na igralištu u Gornjem Ribniku po sunčanom i sparnom vremenu utakmicu opstanka u Drugoj Rasinskoj okružnoj ligi odigrali su stari rivali Kamenorezac 76 iz Dublja kao domaćin i gostujući tim  Velika Drenova. Rezultat 1:1 koji je obema ekipama obezbedio opstanak u ligi. Ovaj susret pratilo je oko 200 gledalaca od kojih je bilo i oko 60 navijača iz Velike Drenove.

Glavni arbitar Slaviša Jakovljević dobro je sudio i bio je nepristrasan, pomagali su mu Lazar Pršić i Bojan Milić dok je dužnost delegata obavljao Dragan Jovanović.

Bila je ovo od početka do kraja napeta i uzbudljiva utakmica,sa dosta prekršaja većinom od strane gostujućih igrača. Kamenorezac je delovao nesigurno, bez neke velike želje i volje za pobedom borili su se ali bez efikasnosti. Gosti su u 12. minutu postigli vodeći pogodak koji je bio i rezultat poluvremena 1:0.

U nastavku među dubljanima se nastavlja loša organizacija igre, anemična igra po neka šansa ali bez promene rezultata. Kada su svi na igralištu bili svesni da domaći teško mogu da poravnaju rezultat u 90. minutu Nikola Ranković Ranke, posle gužve pred golom gostiju odbijenu loptu šalje u mrežu i izjednačuje rezultat na 1:1. Nastupila je radost dubljana na terenu ali i iznenađenje u gledalištu, aplauzi navijača uprkos nervnim napetostima. Ovim rezultatom spasle su se ispadanja iz lige obadve ekipe. Kamenorezac 76 je na 13. mestu sa 32 boda, a Velika Drenova na 14. mestu sa 31 bodom.