04.03.2024 Stevan Davidović

Rukometaši Jedinstva teško do bodova

Nikola Jovanov u akciji (foto: RK Jedinstvo)

U prvom kolu nastavka prvenstva u Prvoj ligi Vojvodina rukometaši novobečejskog Jedinstva, mada su za protivnika imali poslednjeplasiranu ekipu „Vojvoda Stepe“ iz istoimenog mesta, do pobede (29:27) nisu došli ni malo lako.

Sve do 16. minuta igralo se gol za gol, da bi posle 7:7 gosti serijom 0:4 u 23. minutu imaju lepu prednost (7:11) i time nagovestili da su u grad na Tisi došli sa velikim ambicijama. Domaći su uzvratili i golovima Strahinje Ristića i Miroslava Macure smanjili na 9:11, međutim gosti su  uspeli da sačuvaju tu prednost pa su na odmor otiđli zadovoljniji (11:13).

U nastavku su domaći golovima Macure i Spasojeva odmah izjednačili (13:13), da bi tek u 38. minutu uspeli da preokrenu tok utakmice u svoju korist i povedu 20:17. Mada je izgledalo da će izabranici Đorđa Vujackova rutinski okončati utakmicu, borbeni gosti u 46 minutu stižu do 21:21. Tada je na scenu stupio najefikasniji igrač utakmice Nikola Jovanov i sa tri uzastopna gola dovodi svoju ekipu u vođstvo 29:25, pa su domaći mirno ušli u završnicu, da bi gosti sa dva gola u poslednjem minutu, uspeli samo da ublaže poraz (29:27). Za igrača utakmice proglašen je domaći igrač Miroslav Macura.

U 13. kolu Jedinstvo igra u Banatskom Karlovcu sa istoimenom domaćom ekipom, dok će „Vojvoda Stepa“ snage odmeriti sa Crvenom zvezdom u Mokrinu.

Jedinstvo –  Vojvoda Stepa  29:27 (11:13)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudije: Aleksandar Sokić i Marko Batinić (obojica Petrovaradin). Isključenja: Jedinstvo 8, Vojvoda Stepa 8 minuta, Sedmerci: Jedinstvo 2 (1), Vojvoda Stepa 4 (4).

Jedinstvo: Macura 2, Toškov 4, Musić 5, Skuban, Jovanov 9, Bogojević, Krivokapić, S. Ristić 1, Fodok 1, Labus 2, Nikola Koledin, Spasojev 5 (1), Šaru, Bajrović, Otašević.

Vojvoda Stepa: Todorov, Mijatović, Vujović 1, Bjelica 6 (3), Pavlov 2, Bjelovuk, Đorđić, Klać 5, Blažić, Lončar 3, Đukić 2, Koljević, Zukić 5 (1), Repac 2, Novaković 1, Basarić.

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 29 : 27 Vojvoda Stepa
Metalac 30 : 25 Crvena zvezda
Jabuka 24 : 27 Potisje Pleteks
ŽSK 1955 36 : 24 Hercegovina
Mladost TSK 32 : 28 Slavija