Golom u nadoknadi Vršac iz Beograda odlazi sa bodom u džepu

Nakon 8 odigranih kola Grafičar se nalazi na vrhu tabele, odmah iza vodeće Mačve. Ukoliko žele da održe korak sa Šapčanima u današnjem duelu protiv gostiju iz Vršca nemaju mesta kalkulacijama. Igraju ofanzivno, goste iz Banata su primorali da se brane.

Prvi ozbiljniji udarac na gol bio je u 22. minutu kada je Jevremović sa dvadesetak metara ciljao ugao gola gostiju, a Andrijanić krajnjim naporom uspeo da odbrani. Golman Vršca je pak bio nemoćan u 30. minutu kada je loptu posle dobrog centaršuta Srbijanca neodbranjivo udarcem glave smestio u mrežu Čarls. I to bi bilo sve u ne mnogo zanimljivom prvom delu igre.

Drugo poluvreme ljubičasti otvaraju velikom prilikom koju je propustio da realizuje Ajdar, Andrijanić mu je odbranio udarac sa svega 2-3 metra udaljenosti. Nešto kasnije, igrao se 58. minut, iz duela jedan na jedan Ajdara i Andrijanića još jednom je kao pobednik izašao golman Vršca.

Gosti su prvi put ozbiljnije pripretili u 61. minutu, šut Vujića sa ivice kaznenog prostora uspešno je ukrotio Vraneš.

Najistaknutija figura današnje utakmice, golman Vršca Andrijanić, još jednom briljantnom paradom u 67. minutu odbranio je šut Čarlsa sa 12-13 metara. Pred kraj utakmice viđene su još dve stopostotne prilike za Grafičar, obe nije uspeo da realizuje rezervista Spasojević, pa je kazna stigla u drugom minutu nadoknade, kada je Rikelme izjednačio na 1:1. Tako je Vršac u smiraj meča uspeo da sasvim zasluženo dođe do boda.

Narednog vikenda Grafičar je ponovo domaćin, u goste im stiže Radnički iz Sremske Mitrovice, dok Vršac dočekuje kruševački Trajal.

GRAFIČAR - VRŠAC 1:1 (1:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Laluja Bojan i Danilović Slobodan. STRELCI: Čarls 30.min (Grafičar), Rikelme 90+2.min (Vršac). ŽUTI KARTONI: Marić (Grafičar), Kiković, Koloni i Tomić (Vršac).

GRAFIČAR: Vraneš, Marić, Babakar, Čarls (Eugene), Srbijanac (Kostić), S.Veličković (Nikolić), Stojanović (Spasojević), Jovanović, Jevremović, Ajdar, Mladenović (Radonjić).

VRŠAC: Andrijanić, Koloni (Diuf), Perović, Terzić, Tomić (Rikelme), Kiković (Cvetković), Čejić, Ivić (Glavinić), Vujić, Radić (Radosavljević), Blagojević.

RFK Grafičar 1 : 1 OFK Vršac
Radnički (SM) 0 : 0 Borac 1926
Voždovac 0 : 1 Radnik
Zemun : Mačva
Javor Matis : Smederevo 1924
Inđija Toyo Tires 2 : 4 GFK Dubočica