Umesto kiše golova, samo dva u mreži nejakih Ubljana

Nonovajlije sa Uba su poslednjeplasirani tim Super lige koji izlaz iz nezavidnog položaja i rezultatsku prekretnicu vide u duelu protiv Čukaričkog na Banovom brdu. Sa samo jednim osvojenim bodom čvrsto su prikovani za dno tabele dok se belo-crni sa Banovog brda nalaze na 4. mestu sa 14 uknjiženih bodova.

Domaći su počeli ofanzivno i preko Ivanovića i Mela imali izrazite prilike za pogodak koje nisu iskoristili u 16. i 17. minutu. Kazna je odmah usledila u narednom kontranapadu kada Mitrović nije propustio da realizuje svoju šansu i dovede Ubljane u vođstvo. Čukarički i dalje nastavlja da propušta šanse, u 22. minutu Tufegdžić je na petercu pronašao Cionija čiji je udarac glavom bio neprecizan. Kipranin Cioni iz redova domaćih je pripretio i u 32. minutu kada je šutirao sa 18 metara, zamalo neprecizno.

Uraganski napadi Beograđana mogli su doneti promenu rezultata u 34. i 35. minutu, oba puta Ivanović nije bio dovoljno precizan. Ivanović se potom u 43. minutu obrukao, posle pasa Mela našao se na 7 metara neometan od bilo koga i umesto da pita vratara u koju stranu da šutne loptu je poslao nebu pod oblake. Tako je domaći tim otišao sa zaostatkom na odmor propustivši sijaset izglednih prilika da do vrha napuni mrežu gostiju sa Uba.

Sve što su propustili u prvom domaći su odmah počeli da nadoknađuju u drugom delu igre. Igrao se 51. minut kada je Docić izveo korner, najviši u skoku je bio Serafimović i loptu spustio na nogu Tufegdžića koji je sa par metara udaljenosti zatresao mrežu za izjednačenje. Nije prošlo ni 4 minuta, a već je 2:1 za ˝brđane˝, strelac prelepog gola bio je Melo sa ivice kaznenog prostora.

Domaći potom igraju opuštenije i rutinski meč privode kraju, a Docić u 61. minutu šalje projektil sa 18 metara koji je završio tik iznad prečke gostiju. Samo što je ušao, utakmicu je mogao da zatvori mlađani Cvetković našavši se u 81. minutu sam pred golmanom Jovanovićem, međutim sa par metara razdaljine šutira pravo u njega. Gosti su u 86. minutu jedini put pripretili preko Matića, čiji je šut sa dvadesetak metara odbranio pouzdani mladi reprezentativac Kaličanin.

Rutinska pobeda belo-crnih na Banovom brdu mogla je biti izražena i većom razlikom da se nisu, pogotovo u prvom poluvremenu, dobrano ispromašivali. Jedinstvo sem postignutog gola ozbiljnije nije ugrozilo Kaličanina, a i za nevericu je da u sastavu imaju 8 stranaca, 4 počela i 4 na klupi, pa ih treba priupitati gde su deca iz Tamnavskog, Kolubarskog, Šumadijskog i drugih obližnjih okruga kad im igra toliko igrača sa strane.
Čukarički je u narednom 10.kolu opet domaćin, ovog puta ekipi TSC, dok Jedinstvo na svom stadionu ˝Dragan Džajić˝ igra protiv subotičkog Spartaka.

ČUKARIČKI - JEDINSTVO 2:1 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Tomović Bojan. STRELCI: Tufegdžić 51. i Melo 55.min (Čukarički), Mitrović 17.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Damjanić i Sisej (Jedinstvo).
ČUKARIČKI: Kaličanin, Rogan (Docić), Stevanović, Tufegdžić (Tedić), Ivanović (Vadze), Sisoko, Jovanović, Cioni (Miladinović), Stanković, Serafimović, Melo (Cvetković).
JEDINSTVO: V.Jovanović, Damjanić (Sisej), Doderović, Rakić, Jordanija (Miladinović), Matić, Aćimović, Perez (Kargbo), Denzel (Jevtić), Mitrović (Stevančević), Golubović.

Čukarički 2 : 1 Jedinstvo (Ub)
TSC 5 : 2 Novi Pazar
Radnički 1923 : Tekstilac
Napredak 1 : 2 Mladost (L)
Partizan : Crvena zvezda
Železničar : OFK Beograd