Radnik
Javor Matis
VoÅ”ina pobeda i povratak na treće mesto!
12.04.2021 fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Zlatibora rezultatom 2:1 (1:0) u 31. kolu Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u 33. i Vukadinović u 77. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Vukić

Od početka utakmice fudbaleri Vojvodine preuzeli su inicijativu, držali loptu u svom posedu na protivničkoj polovini, ali su prve udarce ka golu uputili tek Simić u 25. i Gemović u 28. minutu.

Ekipi Nenada Lalatovića ofanziva se isplatila u 33. minutu iz prve prave akcije, Bjeković je centrirao sa desnog boka, Zukić je odlično prihvatio loptu na desetak metara i pogodio desni ugao nemoćnog Savića.

Do odlaska na odmor gosti su imali jedan napad, međutim, izostao je bolji udarac sa ivice Å”esnaesterca, pa je golman VukliÅ” bio bez mnogo posla u prvom poluvremenu. Dominaciju ā€žstare dameā€œ u prvih 45 minuta potvrđuje i statistika od pet udaraca ka golu, i nijedan pokuÅ”aj gostiju.

U drugom poluvremenu domaći tim je nastavio da drži loptu u svom posedu i da drži goste daleko od opasne zone. Tempo igre je pomalo opao i izuzev izblokiranog pokuÅ”aja Zukića na isteku časa igre, gotovoĀ  da nije bilo većih uzbuđenja. Dva minuta kasnije Simić je imao najozbiljniji pokuÅ”aj posle pogotka u prvom poluvremenu, ofanzivac VoÅ”e je iz dobre pozicije Å”utirao preko gola.

U 63. minutu Zlatibor je iz svog prvog udarca u okvir gola doÅ”ao do izjednačenja. Vukić je prihvatio loptu iskosa sa desne strane i sa ivice Å”esnaesterca preciznim udarcem od stative savladao VukliÅ”a ā€“ 1:1.

Nenad Lalatović je momentalno reagovao izmenom, uveo je Miljana Vukadinovića umesto Dejana Zukića i povratnik posle duže pauze, odmah je uputio oÅ”tar udarac kroz peterac, ali je lopta zavrÅ”ila u gol autu.

Nastavila je Vojvodina da napada, u 70. minutu Simić je bio u naletu kroz sredinu, Stamenković gaĀ  je oborio žestokim startom i zaradio žuti karton, ali je tako zaustavio verovatno opasnu situaciju pred golom Savića. Ubrzo je Simića na terenu zamenio i mladi Kabić, Å”to je bio znak za dodatnu ofanzivu, koja se isplatila u 77. minutu.

Posle duge akcije i nekoliko dodavanja oko Å”esnaesterca Zlatibora, Stojković je pogodio stativu sa dvadesetak metara, na odbijenu loptu naleteo je Vukadinović i pogodio za novo vođstvo ā€žstare dameā€œ.

Vojvodina je do kraja uspela da sačuva prednost za povratak na treće mesto na tabeli sa 63 osvojena boda.

Vojvodina: VukliÅ” ā€“ Bjeković, Bralić, Maksimović, Đorđević ā€“ Drinčić, Stojković ā€“ Zukić (od 65. Vukadinović), Simić (od 74. Kabić), Gemović (od 86. Kokanović) ā€“ Mrkaić.

Zlatibor: L. Savić ā€“ Sević (od 46. Petronijević), Stamenković, Sudar, Miloradović od 82. Hairlahović), Vukić, Denić, Momčilović, Janjić (od 68. Bogićević), Živanović (od 46. Jezdimirović), Lambulić.

Izvor:Ā fkvojvodina.rs