Novi Pazar
Zlatibor izgubio važan meč od Javora
20.03.2021 zlatiborpress.rs

Detalj sa meča - foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora izgubili su od Javora rezultatom 0:2 na domaćem terenu u Užicu u 28. kolu Linglong Superlige Srbije. Na povratku Predraga Ristanovića na klupu čajetinskog tima desio seĀ  17. poraz u elitnom rangu, a sam trener bio je veoma nezadovoljan suđenjem.

Strelci za pobedu Ivanjičana koji su osvojili značajna tri boda i odvojili se od opasne zone bili su Andrej Ilić u 15. minutu i Luka Luković u 83.

Gosti su nagrađeni za bolju igru u prvih 15 minuta vođstvom iz dobre akcije u kojoj je posle dobrog udarca Maričića golman Čupić mogao samo da odbije loptu do Ilića koji je lako smeÅ”ta u mrežu. Primljen pogodak kao da je probudio domaće igrače ukazavÅ”i im da viÅ”e nemaju Å”ta da izgube. U jeku inicijative Čajetinaca, sudija Jovanović nije dosudio nekoliko faulova za domaći tim, na Å”ta su usledili jaki protesti, a glavni arbitar je odgovorio kartonima za klupu Zlatibora.

Meč su obeležili jaki dueli i velika borbenost igrača oba tima, Å”to je sprečavalo tečnu igru. Javor je čuvao vođstvo i čekao greÅ”ku domaćih, koji su imali veći posed lopte ali nisu dolazili do velikih Å”ansi. Å utevi iz daljine igrača Zlatibora nisu bili dovoljno precizni ili su bili lak plen za golmana Lazovića, a učestali su bili prekidi i žuti kartoni, dok je Ristanović u 72. minutu isključen i poslat na tribine zbog drugog žutog kartona. Nepovezanost u zadnjoj liniji domaćih iskoristio je Luković da u 83. minutu postavi konačan rezultat.

Na pauzu zbog utakmica reprezentacije Zlatibor odlazi sa 21 bodom, devet manje od prve ekipe van zone ispadanja, a ekipa nema pobedu na domaćem terenu od 22. novembra.

Zlatibor - Javor Matis 0:2 (0:1)

Zlatibor: Čupić, Jezdimirović (od 83. Hairlahović), Nikolić, Lambulić (od 65. Živanović), Sević, Miloradović (83. Bogićević), DaÅ”ić (od 55. Petronijević), Janjić, Krstić, Eliomar, Vukić.

Javor: Lazović, Vico, PaviÅ”ić, Ostojić, Jevremović, Dukure, Maričić (od 68. Balabanović), Zvekanov (od 74. Jevtić), Tanko (od 74. Nikolić), Ilić, Luković (od 87. Šćepanović).

Izvor:Ā zlatiborpress.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Zlatibor Javor Matis