Spartak (S)

Nišlije lako kroz Kraljevo

13.12.2019 Aleksandar Daišević

Korektor Ribnice Stanislav Paunović u akciji

Ribnica je ugostila Niš u želji da prekine niz od tri vezana poraza. U startu je to bila nemoguća misija, jer je sa druge strane mreže stajao tim koji je najprijatnije iznenađenje lige, sada i dodatno pojačan Čubrilom i Ivkovićem. Na drugoj strani Ribnica nije mogla da računa na svog najboljeg igrača i poentera Stefana Skakića, te mlađe snage Zečevića i Gajovića. I utakmica je počela prema predviđenima bolje upućenih, brzo vođstvo gostiju 1-9 uz dva bloka Stojkovića, as Ivkovića, odlične napade Keite i Ikbarija. Na tehničkom tajm autu bilo je osam poena prednosti za goste koji se nisu mnogo umorili da bi stekli ovakvu razliku. Nišlije su rutinski ovaj set priveli kraju 10-25.

Ribnica je drugi set počela vođstvom 4-2, ali je Keita sa servis linije vratio prednost Nišlijama 5-7, što je nateralo klupu domaćih da zatraži prvi tajm aut. Iako su puleni Dragana Svetozarevića imali vođstvo od 6-10, na tehničkom tajm autu bilo je 12-11 za "musketare" koji su u tim trenutcima igrali veoma dobro. kaoo je set odmicao Nišlije su servirale sve bolje, Ribnica se mučila sa organizacijom prvog napada. Keita, Ikbari i Stojković su znalački priveli posao kraju u ovom setu 18-25, za vođstvo Niša od 0-2.

U trećem setu smo prvi tajm aut videli pri rezultatu 5-5,a tražio ga je trener gostiju koji su ispustili startnu prednost posle dve greške Jelića. Nišlije su na tehničkom tajm autu vodile 12-9, a sve zahvaljujući nezaustavljivom tandemu Keita-Ikbari. Nastavile su Nišlije u istom ritmu, tek po neki poen Radevića ili Paunovića bi prekinuo seriju gostiju. Na kraju ubedljiva i zasluženo laka pobeda Niša 22-25 i maksimalnih 0-3.

RIBNICA - NIŠ 0 - 3 (10-25, 18-25, 22-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: J. Jovanović (Beograd) i A. Petrović (Užice)

RIBNICA: Radević 4 (1 as), Brborić (libero 1), Stefanović, Begić, Đorđević, Vukmirović 6 (1 bl), Peković, Petrašinović 6 (1 bl, 2 gr), Paunović 10 (1 as, 1 bl 3gr, 2 sg), Milovanović, Usiljanin 4 (7 gr) Trener: B. Mačužić.

NIŠ: Lopar 1, Pejčić, Nikić, Jović (libero), Milovanović, Keita 16 (1 as, 5 gr), Ivković 4 (2 as, 1 bl, 1 sg), Stojković 8 ( 4bl, 2 sg), Ikbari 16 (2 bl, 3 gr, 3 sg), Čubrilo 5 (2 bl 3 sg), Jelić 4 (1 bl, 1 as 5 gr), Tokić Trener: D. Svetozarević.