Sinđelić
Smederevo 1924

Kolubara trojkom gazi ka eliti!

01.06.2020 Administrator

Večeras je odigrana i poslednja utakmica 27. kola Prve lige Srbije nakon pauze duže od dva meseca izazvane epidemijom korona virusa. Fudbaleri Kolubare su ubedljivo savladali na svom terenu ekipu Metalca rezultatom 3:0. Golove za domaćina u prvom poluvremenu su postigli Dejan Đenić 12. minutu i Andreja Stojanović u 34. minutu.

U nastavku meča koji se igrao po jakoj kiši domaći fudbaleri su postigli još jedan pogodak preko Marka Vučetića u 61. minutu, nakon nespretne intervencije golmana gostujuće ekipe.

Nakon kompletnog odigranog 27. kola Prve lige Srbije ekipa Metalca se nalazi na drugoj poziciji sa 47 bodova, dok se Lazarevčani nalaze na četvrtom mestu sa 44 osvojena boda.

Posle odluke da se Super liga proširi na 20 članova iz Prve lige će se plasirati prve četiri ekipe i Lazarevčani imaju šanse da se domognu Super lige, što bi bio istorijski uspeh. U preostala tri kola Kolubara dočekuje Zlatibor a gostuje ekipi Sinđelića i Žarkova.