Gradske lige Šapca: Rudaru derbi i liderska pozicija Pocerine, gosti uspešniji u Mačvi

Na otvaranju osme runde, ubedljivom pobedom nad Galebom fudbaleri Mladost Sv., barem na kratko i do derbi utakmice u Jelenči, vratili su se na vrh tabele. Bilo je 7:2 za Svileuvčane koji su prvi gol postigli u 28. minutu preko Dalibora Jovanovića, koji je pored prvog bio strelac i poslednjeg. Između ta dva, četiri puta mrežu Galeba zatresao je Mirko Lazarević, uz jedan autogol, dok Davor Vasić stoji iza dva gola gostiju. Cerovčani nisu ugrozili domaće i svoju nulu su promenili tek pri rezultatu od 6:0. Lider u Pocerini se rotirao nakon nedelje, a Rudar je prvi put zaseo na čelo. Nisu dobro krenuli u derbiju protiv Jelena, jer su domaći došli do prednosti u 13. minutu. Međutim, već do poluvremena rezultat je bio na strani gostiju koji je u nastavku tu razliku samo uvećavao. U redovima ekipe iz Donjeg Crniljeva het-trik zabeležio je Lazar Simić. Rezultat je prekopiran u meču Zablaća i Metlića, s tim da je ovde bilo 6:1. Već u 2. minutu Zablaće je povelo preko svog najboljeg strelca Srđana Radivojevića. Čekao se drugi period igre da bi se igra rasplamsala, kada je za 15 minuta bilo 4:1, da bi do kraja Zablaće dodalo još dva. Bojić je u susretu protiv Borca (4:2) upisao drugu pobedu, u kojoj su skoro postigli golova koliko za prvih sedam kola (4:5). Sačuvali su dva gola prednosti iz prvih 45 minuta, mada su gosti kasnije, u isto toliko navrata, uspevali da prepolove deficit. Četiri runde prošle su od poslednjeg trijumfa Jedinstva. Na svom terenu u Maloj Vranjskoj nadigrali su Mladost Sl. sa 4:0, postigavši po dva gola po poluvremenu. Sa uspehom je stigla nagrada u vidu dva mesta na tabeli, odnosno šestog sa 10 bodova, ispred Borca BTG koji ima 9, zatim slede Mladost Sl. i Bojića sa po 7 i Metlić sa negativna 3. Kao što je već ispričano, vrh tabele predvodi Rudar sa 20 bodova, što je za dva više od Mladosti Sv. i Jelena. Nedaleko iza njih je Zablaće sa 15, dok se Galeb već tri kola ne pomera sa kote od 12.

U drugoj subotnjoj utakmici, ali u grupi Mačva, Roma je nanela i osmi poraz Proleteru (3:0), da bi produžila svoj niz uspeha na četiri vezana trijumfa. Početnih 0:0 bilo je na snazi sve do 42. minuta kada je Ranisav Rafailović iskoristio kazneni udarac. Isti igrač povisio je na 2:0 pet minuta posle pauze, da bi konačan rezultat postavio jedan od najboljih strelaca lige – Milan Stanković, u 84. minutu. Pored Rome, kod kuće je slavila samo još Sloga u derbiju grupe protiv Torpeda sa 4:1. Tri od četiri gola bila su delo Miloša Mršovića, počev od 38. minuta, da bi još dva postigao u 72. i 77. Gosti su do počasnog gola stigli pri maksimalnom vođstvu Sloge od 4:0. Sedmu uzastopnu pobedu Sanrajs je upisao na Gradskom stadionu protiv Savaciuma (0:2). Do nje su došli golovima Branka Birmančevića (17′) i Nenada Vukovića (74′). Pitanje pobednika u Ševaricama rešeno je za prvih 45 minuta. U tom periodu su postignuti svi golovi, a postizali su ih isključivo igrači Omladinca – Marko Milošević jedan (7′) i Predrag Pavlović dva (30′ i 40′). Drenovčani su u Culjkoviću osvojili svoje prve bodove kao gosti (2:4). Tek nekih dvadesetak minuta Partizan nije imao prednost, za šta najveće zasluge idu trostrukom strelcu Daliboru Jovanoviću. Sanrajs će poslednje kolo dočekati kao lider sa 22 boda, dok se Sloga (16) i pored dve utakmice manje probila na drugo messto, ispred Torpeda (15) i Rome (14). Omladinac (13) je zadržao peto, Partizan je sada na šestom sa dvocifrenim učinkom (10) gde se zapravo rotirao sa Savaciumom (7). Culjković (6), Napredak (4) i Proleter (0) ostaće pri začelju.

Izvor: ofssabac.org.rs

Bojić : Jelen
Mladost (Sv) : Jedinstvo
Zablaće : Mladost (Sl)
Borac BTG : Rudar DCR
Metlić : Galeb