Gradske lige Šapca: U Mačvi viđeno čak 29 golova. Derbi u Pocerini pripao Rudaru, Jelen ponovo vodi

Dva kompletno različita golgeterska učinka u dve gradske šabačke lige. U Mačvi izuzetno raspucani, uz impozantan broj od 29 golova, naspram skromnih 12 u Pocerini. Od tih 12, čak pet ih je postignuto u derbiju koji je Rudar DCR ubedljivo rešio u svoju korist – 4:1. Po dva pogotka domaćin je postigao u oba poluvremena, sa četiri različita strelca. Znali su da iskoriste i brojčanu prednost na početku drugog poluvremena – u koje su gosti ušli ohrabreni pošto su prethodno smanjili rezultat pre samog kraja prvog dela, kada je direktan crveni karton zaradio Bogdan Jurišić zbog sprečavanja opasnog napada. Nove dve “recke” Dragana Nikolića i novi bodovi za Jelen koji je ponovo lider zahvaljujući trijumfu protiv Mladosti Sl. (0:2). Prednost je rano stigla, u 6. minutu, praćenа isključenjem domaćeg igrača Nenada Čekića u 10. U 56. minutu Nikolić je postigao svoj drugi, za već ukupno 12 pogodak u sezoni. Identičan rezultat odigran je u Metliću odakle se trijumfalno kući vraćaju fudbaleri Borca BTG. Mreža se prvi put zatresla u 68 minutu, a načeo ju je Aleksandar Timotić. U finišu meča gosti osiguravaju uspeh preko Nebojše Tomića (88`). Utakmica u Cerovcu obećavala je mnogo više golova od onih koji su postignuti sa 25. minutom kada je bilo 1:2 za ekipu Zablaća, međutim, ispostavilo se da je to ujedno i konačan rezultat. Srđan Radivojević je do 12. minuta dva puta zatresao mrežu Cerovčana, da bi Marko Matić kasnije uzvratio (25`), ali kao što je već rečeno, rezultat se više nije menjao. Tek treći put bodovi su podeljeni u Pocerini, i to u meču Jedinstvo – Bojić. Početni rezultat nije doživeo nikakve promene, pa su tako igrači Jedinstva prvi put sačuvali svoj gol, dok je Bojić u tome uspeo u tri navrata iako je pretposlednji na tabeli. Kad smo već kod tabele, ona je u Pocerini doživela mnogo promena pozicija. Jelen je dakle ponovo prvi sa 18 bodova, jednim više od Rudara sa kojim će igrati narednog vikenda kod kuće i gde će se najverovatnije odlučivati o jesenjem prvaku. Usled dva uzastopna poraza Mladost Sv. (15) je skliznula na treće mesto, dok je Galeb “ustupio” mesto Zablaću jer imaju identičan broj bodova (12). Borac se domogao devetog boda i šestog mesta, a prate ga Mladost Sl. i Jedinstvo koji imaju po sedam, Bojić je pretposlednji sa četiri, dok će Metlić morati da nastavi da se bori za svoje prve bodove zarad izlaska iz početnog minusa.

Najzanimljiviju utakmicu ovog vikenda odigrali su Partizan i Roma, okončana 5:4 u korist gostiju koji su većim delom susreta imali prednost, mada, treba imati u vidu da je pored početnih 0:0 rezultat bio poravnat još četiri puta. Poslednji i pobedonosni pogodak u ovoj goleadi, u 92. minutu, pripisuje se rezervisti Rome, Iliji Jovanoviću. Kako polusezona odmiče Sanrajs igra sve bolje i ubedljivije što je pokazao već u prvom delu meča u Slepčeviću. Na poluvremenu je bilo visokih 0:4, uz het-trik Nenada Vukovića, dok su u nastavku dodali još jedan preko Gorana Mijailovića. Sličan razvoj dešavanja viđen je i u Tabanoviću gde je Torpedo sa 5:0 nadigrao Napredak. Siniša Nikolić bio je neuhvatljiv za odbranu ekipe iz Ševarica postigavši čak četiri gola za svoj tim. Sloga je uspela da nadoknadi minus od dva gola u Kasarskim livadama i da osvoji sva tri boda, prilikom čega su dva gola postigli u nadoknadi vremena, a sva tri u poslednjih desetak minuta. Proleter je tako ostao bez svojih prvih bodova u sezoni i sa samo još dve prilike da do njih dođe tokom jeseni. Culjković i Savacium su takođe priredili uzbudljiv i dinamičan duel završen 3:2 i sa dva rezultatska preokreta. Onaj drugi, koji je domaćima doneo ceo plen, odvio se u samo par minuta nakon drugog gola Šapčana, tačnije u 72. i 75. minutu. Sanrajs će i naredno kolo dočekati kao lider sa 19 bodova, što je za četiri više od Torpeda i šest od Sloge, s tim da rivali imaju manje mečeva. Tri vezana trijumfa Romu (11) su pozicionirali iza ovih ekipa, sa bodom više ispred Omladinca i četiri od Savaciuma i Partizana. Culjković (6) je konačno obradovao svoje navijače, pa su tako pretposlednje mesto ponovo prepustili Napretku (4), dok će “fenjer” i dalje pripadati fudbalerima Proletera.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium : Roma - Odžino selo
Sloga : Culjković
Napredak : Partizan
Omladinac 2013 : Torpedo 1924