Sloboda nakon penal serije osvojila Kup FSP Zrenjanin

U finalnoj utakmici Kupa FSP Zrenjanin Omladinac FAM,  na domaćem terenu nakon penal serije, izgubio je od srpskoligaša, ekipe Slobode iz Novih Kozaraca, rezultatom 4:5.

Početni udarac na meču izveo je Stanislav Karasi nekadašnji reprezentativac, član Crvene zvezde i tom prilikom predsednik FK "Omladinac FAM" Branislav Lazić uručio mu je prigodne poklone.

Prvu šansu imali su gosti  30. minutu preko Gavrilovića, ali je golman domaćih Miškov blagovremeno istračao i sprečio siguran pogodak. U 38. minutu nakon slobodnog udarca Reljić Dejan sa 18. metara, na sreću domaćih, pogađa stativu.

Drugo poluvreme pripalo je Omladincu, prvo je u 69. minutu Bojić povukao loptu sa sredine i sa 10 metara loptu poslao tik pored stative gostiju. Zatim je Stošić  u 80. minutu nakon odličnog  centaršuta pronašao Kondića koji je glavom zahvatio loptu i poslao je ispod prečke, ali je golman gostiju Živkov odlično odreagovao i  uspeo da je izbije u korner.

Bojić je opet u 85. minutu mogao do pogotka, ali je lopta na sreću gostiju opet završila tik pored gola.

Nakon poslednjeg zvižduka sudije Bikića usledili su penali gde su gosti zahvaljujući odbranama Živkova stigli do pehara. Vršioc dužnosti predsednika FSG "Zrenjanin" Predrag Tatić nakon penal serije  uručio je pehar kapitenu Gavriloviću.

"OMLADINAC FAM" Botoš: Miškov, Veličković, Radulović, Trkulja, Tanjga, Ninković, Bojić, Brkić, Rafael, Kondić i Šemić. Zamenici igrča: Baćan, Stošić, Jovanov, Bojanić, Spalević, Sremac i Stojković.

"SLOBODA"  Novi Kozarci: Živkov, Mijatović, Pavlović, Cvijanović, Spahić, Gavrilović, Reljić, Erdeljan, Đurđević, Rusić i Vrbački. Zamenici igrača: Atlagić, Maljukan, Popović, Ćulibrk, Jovanić i Simić.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912
Dunav 4 : 1 Kozara