Miloš Topalović - foto: Damnjan Dobrilović
Drugi deo prvenstva u Super B ligi Srbije (Istok-Zapad) nastavlja se ovog vikenda, a RK Topličanin će na svom terenu ugostiti MRK Loznicu, jedini neporaženi tim u dosadašnjem delu šampionata.
Nekadašnji igrač Topličanina, desno krilo Miloš Topalović, koji sada nastupa za zeleno-bele iz Loznice, izneo je svoja očekivanja pred ovaj duel i osvrnuo se na poseban značaj utakmice.
"Za RK Topličanin sam igrao u sezoni 2016/17, kada smo se borili za ulazak u Superligu, kao što sada želim da ostvarim u dresu MRK Loznice. Neki rukometaši iz te generacije su završili karijeru, dok neki i dalje uspešno igraju i predstavljaju rukomet na jugu Srbije. MRK Loznica u ovaj duel ulazi kao favorit, ali nikako ne smemo da potcenimo protivnika, koji ima prednost domaćeg terena. RK Topličanin ima kvalitetne defanzivne igrače poput Stefana Petrovića, Seada Međedovića i Ljube Janićijevića, dok je na golu odlični Darko Stošić. Navijači u Prokuplju su veliki poznavaoci rukometa i često su bili važan faktor u odlučujućim trenucima utakmica. Želim Topličaninu mnogo sreće u nastavku prvenstva i verujem da imaju kvalitet za plasman u Superligu", rekao je Topalović.
Utakmica između Topličanina i Loznice igra se u subotu, 14. februara, od 19 časova.
| Železničar Jug | : | Mačva |
| Metalac | : | Hajduk Veljko |
| Smederevo | : | Topličanin |
| Rudar | : | Priboj |
| Ub | : | Loznica |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
| 1 | Loznica | 13 | 13 | 0 | 0 | 26 | |
| 2 | Železničar Jug | 13 | 9 | 1 | 3 | 19 | |
| 3 | Metalac | 12 | 8 | 0 | 4 | 16 | |
| 4 | Smederevo | 12 | 7 | 0 | 5 | 14 | |
| 5 | Rudar | 12 | 7 | 0 | 5 | 14 | |
| 6 | Ub | 13 | 5 | 3 | 5 | 13 | |
| 7 | Topličanin | 13 | 6 | 0 | 7 | 12 | |
| 8 | Mačva | 13 | 4 | 1 | 8 | 9 | |
| 9 | Hajduk Veljko | 13 | 3 | 1 | 9 | 7 | |
| 10 | Zlatar | 13 | 2 | 2 | 9 | 6 | |
| 11 | Priboj | 13 | 2 | 0 | 11 | 4 | |