11.09.2023 Stevan Davidović

Novobečejci do prvog gola posle 380 minuta

Ekipe Jedinstva i Omladinca pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

Fudbaleri novobečejskog Jedinstva konačno su u 5. kolu Područne lige Zrenjanin postigli prvi gol i to posle 380 minuta igre. Izabranici trenera Dragana Vukajlovića nisu u prva četiri kola uspeli da postignu gol, mada su imali jednu pobedu, naime u 4. kolu uknjižili su tri boda službanim rezultatom (0:3), na gostovanju u Stajićevu, pošto istoimena domaća ekipa nije imala zdravstveno obezbeđenje na utakmici.

U petom kolu Novobečejci su bili domaćini poslednjeplasiranoj ekipi Omladinca FAM iz Botoša, što im je dalo mogućnost da počaste svoje navijače i golovima. Upravo to se i dogodilo. Od samog starta domaći su krenuli silovito, a stekao se utisak da su se napadači nadmetali ko će postići gol prvenac u ovoj sezoni. Najidealniju priliku imao je u 12. minutu mlađani Uroš Veselinović, ali je nije iskoristio, da bi potom čast strelca prvog gola u ovoj sezoni pripala novajliji Zoranu Obradoviću, koji je spretno realizovao priliku, koja mu se ukazala i u 20. minutu, kada je savladao najstarijeg igrača na terenu, golmana Branislava Jankulova (36) za 1:0.

Nastavili su domaći sa napadima, da bi ubrzo i drugi novajlija, odnosno povratnik u novobečejski tim Strahinja Josimović, u 28. minutu, postigao efektan gol iz slobodnog udarca za 2:0. Mada su domaći imali još nekoliko izglednih prilika rezultat se nije menjao, pa su na odmor otišli sa dva gola prednosti. U nastavku ista slika na terenu, presing domaćina, ali bez prave realizacije, sve do 74. minuta kada je Nikola Mesaroški sa 20 metara postavio konačnih 3:0.

U 6. kolu Jedinstvo igra sa Poletom u Nakovu, dok Omladinac FAM u Botošu dočekuje Bilećanin iz Sečnja.

Jedinstvo - Omladiunac FAM 3:0 (2:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 150. Glavni sudija: Davor Grozdanović (Žitište). Pomoćnici: Budimir Čolak (Kikinda), Sanja Njergeš (Banatski Dvor). Delegat: Milan Basta (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Obradović u 20, Josimović 28. i Mesaroški u 74. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Mesaroški (Jedinstvo), Stamenković (Omladinac FAM).

Jedinstvo: Barkoci  7, Perić 7 (Vijatov), Obradović 7 (Kevrešanov), Mesaroški 7, Veselinović 7 (Stojanov), Denis Salihović 7, Arsenov 8,  Vrebalov 8 (Ilić), Koledin 7 (Mihajlović), Josimović 8, Kovačev 8

Omladinac FAM: Jankulov 6, Viček 6, Stojkov 6, Plemić 5, Glišin 5 (Venjarski 6), Mršulov 5, Srdić 6, Stamenković 6, Stojanović 5, Jerinić 5 (Nemet 6), Malešev (Kostić)

Piše: Stevan Davidović