Car Uroš i Polet podelili bodove

Po veoma hladnom, i sasvim solidno pripremljenom terenu, danas je u Jasku odigrana prava prvenstvena utakmica u kojoj su snage odmerile ekipe iz gornjeg dela tabele. Utakmica je sama po sebi bila sa dosta tempa, a igralo se veoma otvoreno.

Domaći tim se opredelio za veoma ofanzivnu taktiku, pokušavajući preko krila da pronađu najisturenijeg Opačića. Nasuprot domaćima, gosti su u utakmicu ušli veoma oprezno. Prvu priliku na utakmici imali su domaći, kada je sa oko 30 metara po lopti raspalio Rakita, ali je ona završila malo iznad prečke.

Gosti su uzvratili preko iskusnog Stevanovića, koji se lepo ogradio i šutirao malo pored stative. Na prvi gol se čekalo do 27. minuta, kada je Nikola Vrhovac dobio idealnu loptu, malo iskosa i preciznim šutem sa oko desetak metara matirao golmana gostiju Veljovića za 1:0. Ovom golu prethodila je sjajna šansa već pomenutog Vrhovca, ali je u situaciji jedan na jedan kao pobednik ovog puta izašao Veljović.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Nakon jednog prekida, golman domaćih Gubranski nesigurno odbija loptu koja pada pravo na glavu štopera gostujuće ekipe Filipa Damjanovića za 1:1. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu trener gostujuće ekipe uvodi Matiju Gemerija, koji je zamenio veoma agilnog Neškovića, i igra Poleta je dobila drugu dimenziju. Domaći su takođe promenili formaciju, jer je iskusni Papović koji je odlično čuvan u prvom poluvremenu od strane gostujućeg beka Živića, ušao u sredinu i tačnim pasovima pokušavao da pronađe brzonogog Vrhovca.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su gosti. Već pomenuti Gemeri je sjajno uposlio Markovića koji je izašao jedan na jedan sa golmanom domaće ekipe, ali je u toj situaciji kao pobednik izašao golman Gubranski.

Domaći su pokušavali uglanom iz prekida da pronađu visoke igrače kao što su Opačić i Poznan, ali je u svakoj situaciji, možda i najbolji pojedinac današnje utakmice, golman gostujuće ekipe Veljović izašao kao pobednik.

Pred sam kraj utakmice velika šansa za Polet. Rezervista Nikola Petrović je nakon nekoliko driblinga veoma lepo pripremio šansu za Miloša Stevanovića koji je pogodio spoljni deo mreže.

Sve u svemu, jedna prava, takmičarska, fer i korektna utakmica u kojoj je podela bodova ipak najrealniji ishod meča.

Ekipa iz Jaska sledeće kolo gostuje u Rivici, dok ekipa iz Nikinaca u derbiju kola dočekuje lidera prvenstva, ekipu Jedinstva iz Kraljevaca.

STADION: Car Uroša. GLAVNI SUDIJA: Božidar Sudžum (Inđija). POMOĆNICI: Danijel Dančulo, Andrija Hemun (Inđija). DELEGAT: Mile Brdar (Irig). STRELCI: Nikola Vrhovac u 27. minutu za Car Uroš, Filip Damjanović u 33. minutu za Polet. ŽUTI KARTONI: Rakita, Rodić, Mladenović (Car Uroš), Gemeri, Živić (Polet).

CAR UROŠ: Gubranski, Rodić (od 61. Knežević), Gostović, Vrhovac, Bojić Lj., Opačić, Papović, Rakita (od 73. Bojić M), Grujić, Poznan, Mladenović.

POLET: Veljović, Živić (od 78. Perić), Vidić (od 70. Petrović), Damjanović, Likić, Marić, Jović (od 78. Glušac), Miletić, Marković, Nešković (od 46. Gemeri), Stevanović.

Borac (J) 0 : 0 Planinac
Fruškogorac 5 : 1 Donji Petrovci
Borac (S) 1 : 2 Vojvodina
Sloga (S) 4 : 0 27. Oktobar
Jedinstvo (K) 4 : 1 Sloga (K)
Car Uroš 1 : 1 Polet