Prekinut pobednički niz na Lukarelu

Šesto kolo ove sezone nije se završilo onako kako su Aleksandrovčani želeli i planirali, veoma borbena ekipa iz Krajišnika odnela je bod sa Lukarela, konačan rezultat bio je 2:2 a strelci za Borac su bili Grujić i Cobor.

Za Borac su nastupili: Kovanov, Kovačević, Samolov, Tomin, Toškov, Ivančević, Cobor, Bogaroški, Vukmirović, Grujić i Đorđević. U igru su ulazili Gajinov, Barbul i Medić a na klupi su bili još A. Puhar, M. Puhar, Zečević i Lakatuš.

Dosta neozbiljno i opušteno su crveno-plavi juče ušli u utakmicu, za razliku od gostiju koji su ozbiljno shvatili nešto lošiji start sezone, te silno želeli da to poprave. U prvom poluvremenu imali su loptu u nogama, bili konkretniji. Aleksandrovčani sa druge strane nikako nisu uspevali da povežu redove ali su ipak stvarali ozbiljnije šanse kontranapadima koje Grujić i Đorđević nisu uspeli da realizuju osim jedne u samom finišu prvog poluvremena, posle izlaska oči u oči sa golmanom, Grujić postiže pogodak za prednost Borca na poluvremenu. Činilo se da tad domaćini imaju utakmicu u svojim rukama ali već na samom startu drugog poluvremena posle nesmotrenog starta Vukmirovića, gosti dobijaju šansu iz prekida a posle centaršuta sa leve strane i postižu izjednačujući gol. Aleksandrovčani su se žalili da je pre udarca ka golu Gajinov bio odgurnut, što je video i ceo stadion ali ne i koji treba da vide. Slede napadi domaće ekipe i serija promašaja a potom i kazna za te promašaje. Posle jednog bezazlenog šuta, Kovanov loše reaguje i gosti dolaze do preokreta. Tada Aleksandrovčani kreću na sve ili ništa, a posle šuta Cobora gostujućo golman nešto slično reaguje pa je deset minuta pre kraja rezultat bio izjednačen. Do kraja utakmice još po dve šanse na obe strane i jedan nedosuđen penal u korist Borca pa je konačan rezultat bio 2:2.

Remijem, okončan je niz od 13 uzastopnih pobeda na Lukarelu, započet još krajem prošlem godine. Jednostavno, Borac nije igrom pokazao da zaslužuje pobedu i gosti sasvim zasluženo odnose bodove. Neke sudijske odluke jesu bile loše po crveno-plave ali i pored njih, domaći igrači su morali da reše utakmicu u svoju korist, takvih šansi je bilo na pretek.

U narednim kolima sledi težak raspored za Aleksandrovčane a prva utakmica je sledećeg vikenda u Kikindi, protiv vrlo dobre ekipe ŽAK-a.