Sremska liga: Podrinje – Železničar 1:1

Zanimljivo u Mačvanskoj Mitrovici

Sremskoligaški derbi može dobiti “prelaznu ocenu”. Jedna od zanimljivosti je podatak da su Železničar, odn. golman Blagojević posle 474 minuta igre savladani!

Već u prvoj minuti prilika da Podrinje iznenadi lidera. Međutim, Mijailović ne stiže da reaguje na ubačenu loptu. S druge strane, iskusni Kaurin, jedan od naubojitijih prvotimaca sremskoligaša iz Inđije, 4-5 minuta kasnije odlično skače, ali njegov udarac glavom ne donosi. Mijailović je u “centru pažnje” u 13. Minuti; sam sebi je stvorio poziciju za šut, ali je otišao suviše u stranu i njegov šut nije doneo veće probleme Blagojeviću. Konačno, u 24. minutu gol: Đurđević je sjano izbačen u prazan proctor. Beži odbrambenim igračima Železničara i , na kraju, rutinski šalje loptu iza leđa Blagojevića. Mogao je Eraković u 32. minutu možda da duplira prednost Podrinja: golman gostiju je na “visini zadatka”, te odbija loptu u korner. Kaurin je u 39 minutu odlično proigrao Vučkovića, koji se upisuje u listu strelaca i s rezultatom 1:1 fudbaleri su otišli na odmor.

U nastavku utakmice Železničar je sve više preuzimao inicijativu, ali bez materijalizacije. Ovaj deo meča pamtiće se po “makazicama” Vučkovića (65. minut), posle centaršuta Lukača. Imao je i Sokolović (polu)priliku u 72. Minutu da možda goste dovede u vođstvo. I kako to obično biva, ko ne iskoristi prilike često bude kažnjen! Poslednju priliku za nešto više ne koristi Podrinje, odn. Pavlović u 87. minutu.

Ukratko: zaslužena podela bodova. Opšte je uverenje da se lider nije mogao pohvaliti naročito kvalitetnom (tečnom) igrom na sredini terena. Ipak, I s ovim učinkom zadržao je lidersku poziciju.

MAČVANSKA MITROVICA. Stadion: FK Podrinje. Gledalaca: 300. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Pomoćnici: Srđan Kavgić (Sremska Mitrovica) i Jovan Katić (Ruma). Delegat: Stefan Vasić (Ruma). Strelci: 1:0 Đurđević u 24, 1:1 Vučković u 39. minutu. Žuti kartoni: Tucaković, Mijailović, Arsenović i Pavlović (Podrinje), Kaurin, Ninić, Bosnić i Dubajić (Železničar).

PODRINJE: Ralić, Teodorović, Radovanović, Pavlović, Jakovljević (od 62. Antić), Đurđević, Todorović (od 80. Savić), Mijailović, Arsenović, Tucaković i Eraković.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Bosnić, Ninić, Pećanac (od 46. Branković), Vučković, Mitrović (od 67. Sokolović), Đuričić (od 86. Mandić), Kaurin, Rakar (od 46. Blanuša), Dimitrijević (od 46. Lukač), Dubajić.

Igrač utakmice: Stefan Bosnić (Železničar).