FUD poražen na gostovanju posle preokreta

Utakmica je kasnila 25 minuta jer službena lica nisu stigla na vreme na današnji meč. Sve do 20. minuta igralo se između dva šesnaesterac kada Nikolić veoma dobrim udarcem u suprotni ugao pogađa za vođstvo gostiju 0:1.

U drugom poluvremenu domaćin je u 48. minutu imao šansu preko Andrejića koji šutira glavom pored gola. Gosti su imali šansu u 52. minutu kada korner izvodi Nikolić, a Nemanja Pavlović sa samo 5 metara šutira glavom, lopta je okrznula prečku i odlazi preko gola.

U 56. minutu Pantelić šutira glavom ali golman gostiju brani njegov udarac. Andrejić  je imao šansu u 59. minutu kada posle kornera šutira preko gola. Domaćin u 65. minutu dolazi do izjednačenja po desnoj strani prolazi Andrejić šutira u suprotni ugao i pogađa za 1:1. Domaćin je preokrenuo rezultat u 78. minutu posle igranja rukom Obradovića, sudija je pokazao na belu tačku siguran, a siguran realizator je bio Stevanović za 2:1. U 80. minutu Nikolić odlično proigrava Kneževića a ovaj šutira traljavo pored gola. Marko  Zdravković  u 86. minutu šutira sa dvadesetak metara, a golman domaćih krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Isti igrač je imao šansu u nadoknadi vremena kada sa istog mesta šutira lopta pogađa stativu i odbija se do golmana u ruke.

Na kraju pobeda domaćina i osvojena nova tri boda, a brusjanima ostaje žal za promašenim šansama i predstoji im grčevita borba za opstanak.

Mačkovac - FUD 2:1 (0:1)

Mačkovac - Bez prisustva publike. Sudija: Vojin Janjić (Krusevac). Strelci: Andrejić u 65. i Stevanović u 81. minutu (Mačkovac), a Nikolić u 20. minutu (FUD). Žuti kartoni: Sarić, Stevanović (Mačkovac), Mitrović, Simić (FUD).

Mačkovac: Rajić 6,5, Pantelić 6,5, Kojunovic 6,5, Đ.Pavlović 6 (od 65. min. Marković-), Džopalić 6,5, Sarić 6,5 (od 78. min. Stevanović 7), N.Zdravković 6,5, Spasojević 6 (od 70. min. Egeric-), Savković 6,5, Andrejić 7,5, Živanović 6,5.
FUD: Jovanović 6,5, Čaloveić 6 (od 41. min. Knežević-), Jelić 6,5, Mitrović 6,5, Obradović 5, Simić 6,5, N.Pavlović 6,5, Nikolić 7, Luković 6,5, M.Zdravković 6,5, Terzić 6,5.