3  Mladen Devetak
9'
Vojvodina poražena od Proletera
13.04.2019 FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Proletera rezultatom 0:1 (0:0), u prvom kolu plej-ofa Super lige Srbije. Pred oko 500 gledalaca na ā€žKarađorđuā€œ, strelac jedinog gola na meču bio je Čović u 70. minutu.

Od samog početka utakmice, igralo se vrlo agresivno i otvoreno na obe strane, poÅ”to su oba tima pokazivala želju da zatresu mrežu protivnika i prvi dođu u vođstvo. Međutim, na prvu priliku čekalo se sve do 42. minuta, a imali su je fudbaleri Vojvodine. Posle kornera za crveno-bele, lopta je pala u Å”esnaesterac Proletera, a do nje je doÅ”ao Zukić i Å”utirao sa sedam-osam metara iskosa. Ipak, na putu ka mreži, lopta je pogodila nekog od fudbalera gostiju i zavrÅ”ila van okvira gola.

U drugom poluvremenu, VoÅ”a je zaigrala joÅ” angažovanije, pa je novu sjajnu Å”ansu imala u 58. minutu. Tada se NeÅ”ković na levoj strani driblingom sjajno oslobodio svog čuvara i centrirao, a Matić je uputio udarac glavom sa svega jedan-dva metra udaljenosti od gola, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. Odmah u narednom minutu, dobar Å”ut sa oko 20 metara je uputio MitoÅ”ević, ali je lopta proÅ”la nekoliko centimetara pored stative.

Na drugoj strani, Proleter je praktično iz svog prvog opasnijeg napad doÅ”ao do pogotka i to u 70. minutu utakmice. Na sredini terena, Bempah je oduzeo loptu Zlomisliću i dodao je do Čovića, koji je krenuo napred i potom Å”utirao sa oko 20 metara, poslavÅ”i loptu pod prečku gola Rockova.

Već u 75. minutu, Vojvodina je mogla da izjednači. Nakon kornera koji je izveo Milojević, udarac glavom je uputio Graovac, ali je golman Elesin odlično reagovao i sprečio pogodak. Ispostavilo se da je to ujedno bila i poslednja Å”ansa crveno-belih da dođu do jednog boda u ovom meču, poÅ”to u preostalih petnaestak minuta viÅ”e nije bilo prilika za pogodak. Ostalo je 0:1, pa je Proleter tako zabeležio svoju prvu pobedu u takmičarskim mečevima protiv Vojvodine.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov ā€“ Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak ā€“ MitoÅ”ević, Zlomislić (od 71. Milojević) ā€“ NeÅ”ković, Đurić (od 78. Gojkov), Zukić (od 74. Gajić) ā€“ Matić.

Proleter: Elesin ā€“ Lambulić, Čović, Čolović (od 66. Novaković), Ćuković ā€“ Bempah, Tanasin, Stamenić (od 78. Pinro), Jablan ā€“ Vujaklija, Ilić (od 66. Jokić).