Novi Mladi borac
Bukovac
Cerovac 2013
Remi Budućnosti

Gosti su od samog starta krenuli agresivno i ofanzivno ,što im se isplatilo u 4. minutu, kada je nakon sjajnog centaršuta iz kornera Zorana Jovanovića, Marko Jokić glavom zakucao loptu u mrežu domaćina. Međutim slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer su domaćini u 10. minutu izjednačili preko mladog Stefana Miletića. U 15. minutu ne fer potez golmana domaćih, koji je udario rukom Petra Dimitrijevića, dok je ovaj ležao na zemlji. Nakon toga ekipa FK Budućnosti je nastavila ofanzivno i šanse su se ređale kao na traci. Prvo je Zoran Jovanović imao priliku, prošao je po desnoj strani, nanizao dva igrača domaćih, ali je sjajno intervenisao golman Brkić. Zatim je Predrag Jokić imao veliku priliku da donese prednost gostima, izašao je sam ispred golmana, ali loš teren ga je sprecio da postigne pogodak. Do kraja poluvremena, Nenad Nikoličić je imao još jednu priliku, ali je šutirao glavom tik pored stative. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:1 , a ekipa gostiju je prikazala mnogo bolju igru.

U drugom poluvremenu, ponovila se ista priča kao i u prvom. U igru su ušli V. Milisavljević, N. Maričić i I. Glišić, I njihovim ulaskom gosti su dobili na brzini i agresivnosti. Gosti su napadali, a domaći povremeno pripretili iz kontranapada. U 59. minutu Nenad Nikoličić je sjajnim šutem pogodio prečku, međutim, domaći su odmah nakon toga pripretili kontranapadom, ali je golman gostiju I.Milanović sjajno intervenisao. U 67. minutu Predrag Jokić je fantastično šutirao sa 20-ak metara, ali se opet isprečila prečka domaćina. Inicijativa gostiju se nastavlja i sada se u gol šansi našao Nikola Maričić, ali opet sreća nije bila saveznik gostiju.

Do kraja utakmice još par dobrih prilika gostiju, i onda sporna situacija u 90. minutu. Posle sjajnog prodora Predraga Jokića i pokušaja centaršuta, jedan odbrambeni igrač domaćih je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija ostao nem.

Na kraju, rezultat je ostao 1:1 , i više razloga za zadovoljstvo mogu imati domaći igrači. Utakmicu je takođe obeležilo veoma loše suđenje glavnog sudije Gorana Đurđevića, kao i veoma oštra i gruba igra domaćina.

Stadion: FK Radnika. Broj posetilaca: 100. Sudija: Đurđevic Goran.
Radnik: Brkić, Žigić, Popović, Stajić, Stojić, Pavlović, Đuričković, Bojović, Pantić, Miletić, Stojadinović. Rezerve: Gajić, Milutinović, Đurđević
Budućnost: Milovanović, Radovanović, Dimitrijević, Jokić, Rumenić, Bogićević, Jovanović, Jokić, Nikoličić, Dimitrijević, Stanković .Na klupi za rezervne igrače našli su se: Mašić, Marisavljević, Maričić, Glišić, Radojević, Marković, Maričić Marko.