Napredak promašivao nemoguće, Lalatović nismo imali sreće

Odavno Napredak nije igrao tako dobro,napravio bezbroj šansi ali ostao  na osvojenom bodu iako je po svim parametrima fudbalske igre sva tri zaslužio. Zato je i trener Lalatović posle utakmice rekao da njegov tim nije imao sreće i da nema šta da zameri svojim igračima, za razliku od njega trener Kanatlarovski bio je prezadovoljan osvojenim bodom kako je rekao na terenu gde Napredak gostima obićno daje 3 do 4 gola. A moglo je da bude drugačije već u 4. minutu danasnji mister promašaj Nikola Trujić oboren je u šesnaestercu gostiju ,sudija Djokić se odlučio da umesto penala pusti prednost jer je lopta došla do Bajića koji je sa desetak metara promašio praznu mrežu.Samo dva minuta kasnije topovski je šutirao Mićić ali tik pored gola. U 8. minutu Gavrić kreće sa centra niže igrače  i šutira sa 15 -16 metara a Aleksić sigurno brani mada se čini da je bio sebičan jer je imao i boljih resenja. 18. minut obeležio je prodor Aškovskog po levoj strani upućuje sjajan centaršut ali su Gavrić i Trujić bili nespretni ispred samog gola. U 21. minutu Trujić sjajno prolazi po levoj strani šalje na drugu stativu loptu za Bajića ali ovaj promašuje.Trujić je u 31 minutu sjajno ponovo prošao po levoj strani ulazi u 16 metara ali promašuje jednu od 6-7 svojih stoprocentnih sansi.Samo minut kasnije nova sansa Bajić sa desne strane lepo prolazi gađa Dimitrova, ali on sa 4-5 metra promašuje gol. Sledi nova šansa več za minut jedna od boljih Mićić sjajno sa 40 metara dubinskom loptom pronalazi Gavrića ali ovaj promašuje sa 5-6 metara. 37. minut je minut nove šanse Bajić sa desne strane na drugoj stativi nalazi Trujića, ali rekosmo danas mister promasaj  promasuje tesko promašivo.

Drugo poluvreme ništa drugačije od prvog gosti  se isključivo i permanentno brane, a u 50. minutu prva šansa  pošto se po levoj strani Aškovski izborio za jednu loptu odlično prošao uposlio Dimitrova ali ovaj iz neposredne blizine promasuje. A onda Trujić u 55. minutu sjajno prolazi idealno upošljava Bajića koji ima otvoren put ka golu ali on šutira traljavo pored gola ( samo minut kasnije odlazi na klupu a umesto njega ulazi novi špic Vidaković). Sjajni Trujić u 60. minutu prolazi pravim slalomom po levoj strani kompletnu odbranu Spartaka ali promasuje gol. Trujić samo dva minuta kasnije opet prolazipo levoj strani idealno upošljava Vidakovića na 13-14 metara ovaj topovski šutira ali preko prečke. Ponovo je Trujić u šansi i to velikoj Luković ga pronalazi na drugoj stativi on sjajno šutira glavom ali Aleksić bravurozno brani i pokazuje zasto je jedan od najboljih golmana Jelen Super lige. A onda 69. minut  i prvi šut u okvir gola Kruševljana. Novaković bivsi igrač Krusevljana koji je zamenio DŽugurdića sjajno prolazi kroz sredinu a onda na nekih 25 metara topovski šutira a golman Krznarić bravurozno brani. Do kraja Napredak  i dalje napada Janičić u 74. minutu posle kornera pogadja stativu, Trujić još jednom sam ispred Aleksića a nadoknadi vremena Vidaković iz okreta pokusava ali bez uspeha ostaje 0:0 najnepopularniji rezultat, ali igra iznad njega.

Stadion "Mladost" Kruševac , glavni sudija: Nenad Đokić (Užice) 7, gledalaca: 4000 ,  opomenuti igrači: Regan i Mićić ( FK "Napredak" ) , Kovačević, (Spartak) Petrović - crveni karton (FK "Spartak") u 89. minutu. Igrač utakmice: Branimir Aleksić ( Spartak).

FK "Napredak" : Krznarić 7, Luković 6,5, Aškovski 6,5, Janičić 7,5, Milošević 7 , Mićić 7, Gavrić 7, Regan 7, Bajić 7 ( Vidaković- ), Dimitrov 6,5 ( Vukmirović 7 ), Trujić 8 ( Božović- )

FK "Spartak" : Aleksić 8, Petrović 7, Kovačević 7 , Šarac 7 , Torbica 7, Džugurdić 6 ( Novaković 7 ), Trivunović 6,5 ( Mrkela- ), Nosković 6 ( Milić -) , Mezei 6,5, Antonić 6,5, Tumbasević 6,5.