Pobeda u poslednjoj utakmici na Karaburmi u ovogodišnjem šampionatu

Utakmicom protiv TEK Sloga odigran je poslednji meč u ovom šampionatu na Omladinskom stadionu. Nakon čak sedam golova i nekoliko preokreta, OFK Beograd je slavio rezultatom 4-3.

Pre utakmice održana je svečanost u čast domaćeg napadača, Ivice Jovanovića, koji je na ovom meču obukao plavo-beli dres 101. put. Poklone su mu predali, predsednik UO, Saša Stevanović, direktor omladinske škole, Miodrag Marinković, a ispred Kluba prijatelja OFK Beograda 1994, Dejan Gmitrović. Uručena mu je svečana plaketa, dres sa brojem 100 i šal OFK Beograda.

Po sunčanom i vetrovitom vremenu viđena je otvorena utakmica, a prvi do vođstva došli su Romantičari već u 5. minutu kada je strelac bio Kilibarda. Ipak, na poluvreme se otišlo sa prednošću gosta koji su uspeli da preokrenu rezultat i postigne dva pogotka preko Milenkovića i Radojičića.

U nastavku igre goleada je nastavljena. Ofkovci donose novi preokret nakon što je precizan sa "bele tačke" bio Jovanović, a Bajić glavom daje gol nakon asistencije Damjanovića. Gosti poravnjavaju rezultat u 67. minutu kada Milenković u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Milićem plasira loptu u našu mrežu.

Ipak, tri minuta pre kraja regularnog dela utakmice, Kilibarda efektno iz šesnaesterca iskosa sa desne strane postiže pogodak i donosi OFK Beogradu nova tri boda.
Do kraja prvenstva očekuje nas još utakmica na Dorćolu koja je na programu sledeće subote u 17 časova.

BSK Borča 2 : 1 Radnički (O)
Teleoptik 0 : 3 Zvezdara
OFK Beograd 4 : 3 TEK Sloga
BASK 2 : 0 GSP Polet Dorćol
Crvena zvezda 0 : 1 Brodarac
BSK 1925 1 : 1 Lokomotiva
Sremčica 1 : 1 Sinđelić
Stepojevac Vaga 2 : 4 Jedinstvo