Lak zadatak "Majstora" u Leštanima, "Romantika" je ponovo u modi, kolo zatvaraju u ponedeljak Ušće i mladi "Optičari"

Beogradski srpskoligaši odigrali su prethodno ludo vanredno kolo, rezultatski nezabeleženo u dosadašnjem toku prvenstva. Šest pobede domaćina, jedna gostiju (Ušće) i neverovatna efikasnost za naše prilike. Palo je ukupno 40 golova (pet mo meču) a najefikasniji su bili strelci OFK Beograda i Jedinstva. Nedavno smo pisali o presedanu u srpskom amaterskom fudbalu i goleadi u Trećoj rasinskoj okružnoj ligi, koji su zasenili beograđane sa 7.5 golova po utakmici.

Ligaši neće imati puno vremena za predah jer ih već u subotu očekuju mečevi 27. kola. Zanimljivo i neizvesno biće na obrenovačkom Vašarištu gde gostuju oporavljeni “Romantičari”, koji su u najboljoj igri ovog proleća deklasirali solidan sastav Brodarca (5:1). Očigledno je da OFK Beograd lakše dolazi do gola kad se protivnik otvori i želi da se nadigrava. Sa polovičnim učinkom uspeli su da iskoriste poraz Zemuna da mu se približe na dva boda zaostatka. Obrenovčani igraju neprepoznatljivo u drugom delu sezone (dve pobede i pet poraza), i dugo su bez trijumfa. Kod kuće igraju na posed, otvoreno i to je prilika da prisustvujemo neizvesnom ishodu, mada su gosti za nijansu bliži trijumfu. Biće jači za Nedeljkovića, a zbog povrede izostaje Popović.

Uzdrmani Brodarac ugostiće Borac, koji mora osvojiti još neki bod kako bi se pomerio iz opsne zone. Dolaze osokoljeni pobedom nad BSK-om, pitanje da li će to biti dovoljno da iznenade domaćina na Starom sajmištu, koji je favorit.

Borčanima nikako da krene u nastavku sezone. Prošlog vikenda su napravili iznenađenje i savladali OFK Beograd, tako da su prekinuli niz od pet poraza. Činjenica je da su oslabljeni u odnosu na jesen i zahvaljujući zalihi od pre i dalje su u sredini tabele. Zbog poplavljenog teren i pojave podzemnih voda utakmice igraju na pomoćnom igralištu, koji nije toliko kvalitetan. Protiv Zemuna ne mogu popraviti utisak mada je sastav iz Gornje varoši neočekivano doživeo poraz od mladog sastava BASK-a i zaostaao za vodećim Radničkim šest bodova.

Pet utakmica se igra u nedelju, pažnju privlači okršaj u Surčinu gde će snage odmeriti Jedinstvo i BASK, uspešni u prethodnom vanrednom kolu. Oba rivala će odigrati rasterećeno, za prestiž i pitanje je koliko će biti kompletni. Filijala Čukaričkog igra odlično u nastavku (sedam pobeda) i po učinku su drugi, tako da u Surčinu mogu doći do pozitivnog rezultata.

Vodeći Radnički bi prema odnosu snaga, u Leštanima imati jači trening i biće to za lidera prva od dve meč lopte. Ukoliko obezbedi naslov vratiće se posle dugo sušnih godina u drugi rang takmičenja.

Studentski grad i Prva iskra odigraće rasterećeni, za prestiž kao većina klubova koji su obezbedili opstanak. U drugom delu prvenstva bili su uspešni (pet pobeda), mada u poslednje vreme igraju promenljivo. Na Adu Ciganliju stižu bledi “hemičari”, posle poraza od probuđenih Ušćana. Iskra na gostovanjima je neuspešna (10 poraza), a u nastavku su osvojili deset bodova. “Studenti” su bliži pobedi, pogotovu posle čvrstog otpora lideru (1:2).

TEK Sloga nije uspela da savlada Obrenovčane i zavisiće od konačnog učinka Budućnosti u plej-autu Prve lige. Na Bulbudercu favorit je Zvezdara, pogotovu što su gosti neuspešni na gostovanju (10 poraza).

U ponedeljak odigraće se preostali duel na Adi između Ušća i Teleoptika. Dve uspešne ekipe u nastavku prvenstva igraju sjajno, zabeležili su po pet pobeda i značajno su popravili plasman. Gosti bar bar na papiru imaju bolji sastav, u formi su i bliži pobedi.

BASK 3 : 2 Brodarac
BSK Borča 5 : 1 Radnički (O)
Zemun 3 : 0 Zvezdara
Borac 2 : 1 Ušće Novi Beograd
OFK Beograd 4 : 0 Studentski grad
TEK Sloga 6 : 4 Leštane
Teleoptik 3 : 2 Jedinstvo
Prva iskra 1 : 1 Radnički (NB)