Banatski derbi pripao fudbalerima Radničkog

U banatskom derbiju fudbaleri Radničkog pobedom nad ekipom Vršca ostavrili su 14. pobedu u sezoni  i sada zauzimaju šestu poziciju na tabeli Srpske lige grupa "Vojvodina".

Prvi su zapretili domaći u 3. minutu, kada je Vukoje sa ivice šesnaesterca uputio precizan šut, ali je golman gostiju Viciknez odlično intervenisao. U 12. minutu Kovačević, takođe sa ivice šesnaesterca upućuje snažan šut, ali golman gostiju opet je bio na visini zadatka. Gosti iz Vršca mogli su do gola u 32. minutu, ali ih je u tome sprečila stativa, koju je nakon šuta  pogodio Stojanović. Radnički je u 36. minutu, nakon odličnog centaršuta Bačvanskog iz kornera, preko Sarića mogao do vođstva, ali je lopta nakon udarca glavom  završila tik iznad gola.

Mladi Marković, nakon odličnog šuta sa 18. metara, pogađa desni ugao golmana Vrščana za vođstvo domaćih od 1:0. Prednost udvostručuje Kovačević u 56. minutu, kada je nakon preciznog centaršuta Turkulja, glavom pogodio mrežu gostiju. Gosti su u 64. minutu mogli do gola, ali je lopta nakon udarca Kačarevića, na sreću domaćih, pogodila prečku. Igrač gostiju Grek u 71. minutu za postže gol za ispostaviće se konačnih 2:1 za Radnički.

Mladi Marko Kovačević  pogotkom na današnjoj utakmici vodeći je strelac Srpske lige sa trenutno 19. postignutih golova.

Radnički Zrenjanin: Bačko, Kvrgić, Marković, Janjatović, Sarić, Vukoje, Kovačević, Bačvanski, Gajilović, Krtin i Turkulj. Zamneici igrača: matković, Mihajlović, Zemunski, Pavlov, Jankov i Pavković.

OFK Vršac: Viciknez, Blagojević, Grek, Lazevski, Milovanović, Stojadinović, Babić, Vranić, Kačarević, Osmanović i Sarajlin. Zamenici igrača: Pavlović, Blažu, Glavinić, Radibratović i Stojković.

Kozara 0 : 0 1. Maj Ruma
Radnički 1912 5 : 1 Vojvodina 1928
Jedinstvo (SP) 0 : 1 OFK Stari Grad
Bečej 1918 1 : 0 Omladinac
Radnički (Zr) 2 : 1 OFK Vršac
Feniks 1995 4 : 0 Bačka 1901