Bečejci minimalcem okončali oktobarsku seriju

Daniel Tišma je bio strelac jedinog gola na utakmici

Bečejcima 13 nije broj za zaborav. Protiv Kuljana su osvojili 13 bod u oktobarskoj seriji i pobegli iz opasne zone. Pobeda je ostvarena minimalcem, mada je bilo još prilika, ali kad se pobedi sve je potaman. Gol odluke postigao je Daniel Tišma u 49. minutu. Krajinović je započeo akciju, proigrao Pavlovića, koji je proturio loptu do Tišme, a ovaj je sproveo u mrežu kraj nemoćnog Drinčića.

Gosti su igrali solidno u polju, ali su bili bezopasni pred golom Puškića. Nasuprot njima, Bečejci su stvorili nekoliko prilika, ali izuzev pomenute akcije, sve su ostale nematerijalizovane. U 22. minutu Krajinović je zahvatio loptu posle udarca iz ugla, ali je ona otišla kraj gola. Desetak minuta kasnije Tišma je bio u povoljnoj prilici, ali je i on šutirao kraj gola. Tri minuta pre odlaska na odmor Mitrović je iz teške pozicije ubacio pred gol i lopta je išla paralelno sa gol linijom, a nikoga nije bilo da je skrene preko nje.

U nastavku je već prva akcija materijalizovana. Mogao je Tišma da se upiše u listu strelaca i u 71. minutu, ali je šutirao kraj gola. Najlepši potez, naravno posle gola, odigrao se u 75. minutu. Krajinović je prihvatio loptu na polovini protivničkog dela terena povukao je par koraka i onda sa dvadesetak metara opalio po lopti, koja je uzdrmala prečku. U 82. minutu je Drinčić bio na iskušenju, ali je bio uspešan prvo kod šuta Pavlovića, pa i Ilića. Još jedanput je golman gostiju bio na visini zadatka, kad je u 88. minutu stigao pre Krajinovića do lopte i spasio svoju mrežu.

OFK Bečej 1918 – Hajduk 1912   1:0 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: Marko Dimoski (Novi Sad)8. Strelac: 1:0 Tišma u 49. minutu. Igrač utakmice: Daniel Tišma (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Puškić -, Hasičić 6,5 (od 56. Nađ 6), Vorgučin 7, Ostojić 7, Savin 6,5, Tutnjević 7, Pavlović 7, Ilić 7 (od 89. Jelić -), Mitrović 7, Krajinović 7,5, Tišma 7,5.

Hajduk 1912: Drinčić 7,5, Jović 6,5, Masalušić 6,5 (od 69 Božović -),Slijepčević 6,5, Lončar 6,5, Arežina 6, Manojlović 6 (od 60. Bogićević 6),Laćarak 7, Vlaisavljević 6,5, Žiža 7, Furtula 6,5.

Dinamo 1945 1 : 1 1. Maj Ruma
Tisa 2 : 1 Borac
Mladost (NS) 6 : 1 Sloboda
Feniks 1995 3 : 1 Sloga (Č)
Radnički (Zr) 5 : 0 Dunav
Bečej 1918 1 : 0 Hajduk 1912