Pobednički het-trik Bečejcima obezbedio opstanak
25.05.2024 V. Jankov

Na kraju radost: Trener Dragan Ivanović i igrači na kraju utakmice - foto: V. Jankov

Bečejci će i dalje gledati srpskoligaški fudbal, jer su protiv Kuljana, na oproštaju od svojih navijača, uknjižili pobednički het-trik. Mladost Bečeja i iskustvo trenera Dragana Ivanovića ostvarili su, do skoro, nemoguću misiju i na kraju utakmice aplauzom su ispraćeni sa terena.

Sama utakmica je potvrdila da su nekadašnji članovi elite u debeloj krizi, a taktički bolji domaćin, iako bez nekoliko iskusnih igrača, uspeo je u svojoj nameri. U tome im je pomogao rival, jer je neko od odbrambenih igrača u 16. minutu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je kapiten domaćih Ilija Tutnjević. U sudaru starih sportskih prijatelja nije bilo mnogo prilika za gol, a ukazanu u 66. minutu iskoristio je Mihajlo Mitić, koji je posle prodora po levom boku izašao sam pred golmanom Pajevićem i u datom trenutku ga majstorski lobovao za konačnih 2:0.

Tako su momci sa Tise kolo pre kraja sezone odahnuli, a iskusni strateg Dragan Ivanović je još jedanput potvrdio fudbalsku stručnost i tiski brod uveo u mirnu luku.

OFK Bečej 1918 - Hajduk 1912 2:0 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 250. Sudija: Aleksandar Bečaović (Sombor) 7. Strelci: Tutnjević u 16. (11 m) i Mitić u 66. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: V. Vještica, Tutnjević, Medić (OFK Bečej 1918), Biočanin, Pajović, Marinković, Vujović, L. Novaković (Hajduk 192). Igrač utakmice: Ilija Tutnjević (OFK Bečej 1918).

OFK Nečej 1918: Milovanov 7, Peić 7, Ćuk 7, Vorgučin 7,5, Milovanović 7, Vlaisavljević 6, Tutnjević 8, Hardi 7 (od 90. Vučkov), Videnović 7, Mitić 7,5 (od 88. Ćurčić -), V. Vještica 7 (od 89. Medić -)

Hajduk 1912: Pajović 6, Dimitrijević 6 (od 65. Mihajlović -), Biočanin 6, Marinković 6, Živković 7 (od 71. L. Novaković -), Vujović 6 (od 83 Vujin -), Stevanović 6, Kočiš 6,5, Mikan 6 (od 84. V. Novaković -), Ljumović 7, Pjošta 6.