Surčinci slavili protiv indisponiranog Zemuna

Surčinci su slabo startovali u novoj sezoni, a danas im je u goste stigla ekipa sa samog vrha, Zemun. Poveli su domaći već u 7. minutu. Najsnalažljiviji u Å”esnaestercu posle kornera bio je Maksimović i iz neposredne blizine ćuÅ”nuo loptu u gol.
Surčinci nastavljaju sa atacima, a Ranković u 17. i 18. minutu propuÅ”ta kolosalne prilike za uvećanje vođstva. Agilni Ranković u 29. minutu prodire kroz odbranu gostiju, kada je stigao na 10 metara od gola ruÅ”i ga Stevanović i pravi penal. Lopti je priÅ”ao Jerović i poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu za 2:0.
Zemun je smanjio u prvom minutu nadoknade, kada je Tejić rezantnim udarcem sa 18 metara pronaÅ”ao malu mrežu. Tako je iz jedinog ozbiljnijeg Å”uta gostiju uneta neizvesnost u nastavak meča.
Jedinstvo u 53. minutu postiže i treći pogodak. Žmirić je na drugoj stativi pronaÅ”ao usamljenog Jerovića koji je imao vremena da primi loptu i poÅ”alje je od stative u mrežu. Zemun je nakon primljenog gola pleo mrežu pred golom Jedinstva, međutim svi njihovi napadi su se zavrÅ”avali na ivici kaznenog prostora domaćih.Ā
Jedinstvo se opredelilo na čuvanje stečenog vođstva i u tome je uspelo, dok je Zemun razočarao igrom tako da je zasluženo doživeo prvi poraz u tekućem Å”ampionatu. Sledećeg vikenda Jedinstvo ide preko Dunava u Borču, dok Zemun u jednom od derbija kola dočekuje novobeogradski Radnički.Ā

JEDINSTVO - ZEMUN 3:1 (2:1)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 700. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Božović Goran i Nikolić Nenad. STRELCI: Maksimović 7. i Jerović 30. (k.u.) i 53.min (Jedinstvo), Tejić 45+1.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Žmirić (Jedinstvo), Avramović i Đalović (Zemun).
JEDINSTVO: Novaković, Vukić Vukićević (Živanović), Jovanović, Maksimović, Sredojević, Ranković (Anđelković), Mikić, Nikolić, Žmirić (Cvetković), Jerović (Goronja).
ZEMUN: Davidović, Đurković (Nikolić), Stevanović, Avramović (Stoiljković), Đalović, Mijailović, Tejić (Lazarević), Stevanović, Pavlović (Kovač), Kiso, Dakić.Ā