46'
46'
38'
Voždovac lagano do četvorke protiv Surduličana

Voždovac je kolo pre kraja i matematički obezbedio play-off, dok je gostima iz Surdulice u igri samo pobeda. Domaći pak ne žele da kalkulišu, od starta su krenuli ofanzivno, a Ćirković je u 9. minutu šutem sa 22 metra uzdrmao prečku gola gostiju. Posle centaršuta iz skraćenog kornera, Damjanović je najviše skočio, ali je loptu poslao iznad prečke gola Radnika, igrao se 19. minut.

Preslikana situacija 4 minuta kasnije na drugoj strani, Babić je izveo slobodnjak, najviši u skoku je Jokić, ali sa 7-8 metara loptu šalje iznad gola. U kontranapadu, posle asustencije Ćirkovića, Lasickas sa svega par metara razdaljine pogađa prečku, goste ponovo spašava okvir gola. Voždovac do vođstva dolazi u 27. minutu. Korner je izveo Mijailović, najsnalažljiviji u šesnaestercu je Hajdin i desnom nogom loptu šalje u rašlje. Do kraja poluvremena još samo gosti prave jednu polupriliku, Milošević u 44. minutu izbacuje Milovanovića samog pred golmana Krunića, koji smelom paradom u noge otklanja opasnost.

Posle minut igre u nastavku, Pantović se našao u situaciji da reši pobednika, neometan šutira sa 5 metara, Ranđelović bravurozno brani i šalje loptu u korner. Kako je susret odmicao, gosti preuzimaju inicijativu. Stojanović se u izglednoj prilici našao u 54. minutu, njegov udarac glavom sa 6-7 metara Krunić je ukrotio uz mnogo napora. Potom i Hodžić u 62. minutu upućuje šut sa preko 20 metara, lopta je prohujala kraj same stative gola domaćih.

Povukli su se domaći na svojih 35 metara od gola i vrebaju priliku za brz kontranapad, a jednu takvu koristi Ćirković u 73. minutu. Posle idealnog pasa Pantovića, poslao je loptu od prečke u gol sa desetak metara udaljenosti. Šest minuta kasnije ˝copy-paste˝ akcija, ovaj put Stanisavljević lepo upošljava Ćirkovića za vođstvo ˝Zmajeva˝ od 3:0. Tačku na ovu utakmicu stavio je Novaković u 88. minutu, posle idealnog dodavanja od strane Stanisavljevića.

Sa ova 3 boda Voždovac se popeo na 4. mesto na tabeli, kuriozitet je da sva četiri beogradska kluba čekaju zadnje kolo sa vrha tabele. Voždovac u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva igra u nedelju na TSC Areni, dok Radnik u ponedeljak dočekuje Novi Pazar na svom stadionu u Surdulici.

VOŽDOVAC - RADNIK 4:0 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Radoičić Nenad. STRELCI: Hajdin 27, Ćirković 73. i 79. i Novaković 88.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Đurišić (Voždovac), Spasić, Lukić i Oreščanin (Radnik).

VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović (Purtić), Milović, Lasickas (Mašović), Mijailović (Novaković), Pantović (Ajdinović), Milojević (Stanisavljević), Đurišić, Ćirković, Ivezić, Hajdin.
RADNIK: Ranđelović, Hodžić (Bogdanovski), Jokić, Radmanovac, Milovanović (Lukić), Duronjić (Oreščanin), Medić (Dimitrov), Mitošević, Stojanović, Babić (Subotić), Spasić.