Bečejci se istom merom revanširali Zrenjanincima
27.03.2021 V. Jankov

Buket - Radost fudbalera Bečeja posle gola Žarka Kobiljskog (foto: V. Jankov)

Revanš istom merom! To bi u najkraćem bio komentar okršaja kraj Tise između Bečejaca i Zrenjaninaca. Jer, jesenas je kraj Skrobare bilo 4:0 za momke sa Begeja, a sada su mladići sa Tise istim rezultatom slavili.

Čitav sat je trebalo izabranicima trenera Branka Savića, inače Zrenjjaninca, da slome otpor mladog i poletnog Radničkog. Bilo je par pokušaja domaćina u tom periodu, alisu Kobiljski dva puta, Preradov i Nijemčević bili neprecizni, a Krajinović je odmah po ulasku na teren u 55. minutu uzdrmao prečku.  A onda se za dva minuta isto toliko puta zatresla mreža devetnaestogodišnjeg Stefana Bačka. Oba puta je asistirao Čedomir Tomčić, prvo Strahinji Iliću u 60, a minut kasnije i Žarku Kobiljskom. U 66. minutu je visoki Tomčić proigrao Krajinovića, ali se ovaj nije najbolje snašao, a dva minuta kasnije je, pole izvedenog udarca izugla Tomića, Tomčić glavom šitirao preko gola. U 74. minutu je Krajinović šutirao sa dvadesetak metara, lopta se odbila do Tomčića, koji je nesebično dodao do Ilića i bilo je to 3:0. Tačku na rezultat postavio je Jovan Mitrović u 82. minutu.

Iako su u sastavu Zrenjaninaca od 15 igrača, čak, devetorica bili „bonusi“, ipak se očekivalo da će pokušati nešto da urade u napadu, ali... Sa nova tri boda Bečejci su preskočili na tabeli Zrenjanince, ali se nema vremena za preveliko slavlje, pošto već u sredu stižu Rumljani.

OFK Bečej 1918 - Radnički (Zr)    4:0   (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Aleksandar Bečanović (Sombor) 8. Strelci: 1:0 Ilić u 60, 2:0 Kobiljski u 61, 3:0 Ilić u 74, 4:0 Mitrović u 82. minutu. Žuti kartoni: Tomić, Preradov, Tutnjević (OFK Bečej 1918), Kovačević (Radnički). Igrač utakmice: Strahinja Ilić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Milin 7,5, Todorović 7,5, Vorgučin 7 (od 80 Hasičić -), Preradov 7, Tutnjević 7,5, Tomić 7,5,  Tomčić 8,5 (od 75. Mitrović -), Nijemčević 7 (od 53. Krajinović 7), Ilić 8,5, Kobiljski 8.

Radnički (Zr): Bačko 6, Turkulj 5,5, Jovanov 6, Bogdanović 6, Ćušić 6 (od 46. Runjevac 5,5), Gajilović 6, Čigoja 6 (od 76. Vujije -), Marković 5,5 (od 65.Pavković -), Krstinić 6 (od 76. Pavlov -), Krstin 5,5, Kovačević 5,5.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bečej 1918 Radnički (Zr)