46'

Težak poraz zeleno-belih na rastanak od sezone

20.06.2020 fkindjija.rs

Javor- Matis - Inđija, foto: PR

Fudbaleri Javor Matisa i Inđije su odigrali poslednju utakmicu sezone u Linglong Super ligi Srbije. Dva stara poznanika su odigrali utakmicu u skladu sa trenutnom tradicijom rezultata koji vladaju između ova dva kluba, ali retko ko je mogao da očekuje tako visok poraz gosta na ovom meču. Bio je to meč u kom je rezultatski dominirao jedan tim, domaćin. Mreža Dejana Stanivukovića se čak pet puta tresla nakon akcija domaćih igrača. Da sve bude pomalo i paradoksalno mrežu gosta je načeo bivši igrač Inđije Ivan Rogač. Ovaj igrač je u jesenjem prelaznom roku napustio svoj današnji rivalski klub, a u 25. minutu je načeo mrežu Stanivukovića u svom stilu.

Do kraja prvog dela meča domaćin duplira rezultatsku prednost. U 36. minutu Luka Radivojević je bio precizan za sada već pristojnu prednost od 2:0.

Praktično na samo početku drugog dela meča i nov gol za Ivanjičane. Nikola Petković je postigao gol koji ga je vinuo među tri najbolja strelca Linglong Super lige Srbije za ovu sezonu. Bio je to 51. minut meča za sada već visokih 3:0.

Ivan Cvetković je u 57. minutu zamenjen i tu se okončala njegova igračka karijera, a momak koji ga je zamenio je dva minuta kasnije postigao gol na utakmici. Bio je to Varga koji je četvrti put matirao Stanivukovića.

Rezultatsku tačku na meč je postavio Sević u 67. minutu. Peti gol za najteži poraz Inđije u sezoni. Poraz koji je možda i došao u pravom trenutku na kraju ipak uspešne sezone za zeleno bele. Za stručni štab i možda razrešenje nekoliko dilema oko igrača sa kojima će u novu sezonu.

Javor Matis – Inđija 5:0 (2:0)

Ivanjica. Stadion Javor-Matisa, gledalaca oko 300. Sudija: Andrija Stojanović, pomoćnici: Milan Šutulović i Miloš Simović. Četvrti sudija: Momčilo Marković. Delegat: Radenko Stevović. Strelci: Rogač 25′, Radivojević 36′, Petković 51′, Varga 59′, Sević 67′ – Javor-Matis. Žuti kartoni: Radivojević 71′ – Javor-Matis, Purtić – Inđija.

Javor-Matis: Lazović, Jevremović, Nikolić (Mladenović 63′), Maričić (Luković 89′), Krnić (Sević 63′), Radivojević, Pavišić, Rogač (Basarić 89′), Petković, Zvekanov, Cvetković (Varga 57′). Trener: Igor Bondžulić.

Inđija: Stanivuković, Cucin (Dimitrijević 68′), Mihajlov, Mihajlo Jovanović, Krasić (Banjac 46′), Bosančić (Milosavljev 46′), Bastajić (Vasilija Janić 60′), Milan Janjić (Aleksa Jovanović 60′), Purtić, Brana Ilić, Čermelj. Trener: Aleksandar Janjić.