Kozara
Zvijezda 09

KomŔije - komŔijski!

05.06.2016 Sport-RS

Borac i Tekstilac odigrali su zanimljim meč u Šamcu, a gledaoci su na kraju vidjeli remi sa po dva gola u obje mreže.

Borac je rano poveo, u 5. minutu, kada je upotrebljiv centarÅ”ut sa lijeve strane uputio Nikola Å arkanović, lopta doÅ”la do Nike Đurića koji pogađa cilj. Tri minuta kasnije zatajili su defanzivci domaćih, pa je dobro Å”utirao Gedeon Guzina, a golman Raif Smajić uz pomoć stative loptu Å”alje u korner. U 12. minutu bila je opÅ”ta gužva pred golom DuÅ”ka Pećića, do lopte je doÅ”ao golobradi Nikola Å arkanović i pogodio mladog čuvara mreže Tekstilca. U 38. minutu Drvenćani su imali lijepu priliku da smanje prednost rivala, nabačena lopta sa desne strane, do nje je doÅ”ao mladi SiniÅ”a Simić, zahvatio je glavom i poslao iznad praznog gola. U posljednjim trenucima prvog poluvremena domaći fudbaleri su stali i čekali kraj, a Nenad Đukić uputio udarac sa oko 18 metara i vratio nadu gostima.

U nastavku utakmice Tekstilac je imao snagu i volju, a Borac na svojoj klupi dva golmana i golobradog fudbalera Krstu MiÅ”ića. Ispostavilo se da je to presudilo jer su gosti u 81. minutu stigli do izjednačenja. Guzina je centrirao sa lijeve strane, a Marko Rastović utrčao u prazan prostor i zakucao loptu u mrežu. Borac i Tekstilac su svoju utakmicu i ovu sezonu zavrÅ”ili komÅ”ijski, miroljubivo i nerijeÅ”eno.

BORAC - TEKSTILAC 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Đurić (5), 2:0 Šarkanović (12), 2:1 Đukić (44), 2:2 Rastović (81).
Stadion: Gradski u Å amcu.