Sinđelić
Sloga (D)

Temnić se vratio, pobeđen Trstenik PPT

15.05.2016 Slavoljub Blagojević

Odlična fudbalska utakmica u Varvarinu u derbiju Rasinskih srpskoligaša koju je samo omelo loše vreme praćeno kišom i vetrom. Gosti su prvi zapretili u 8. minutu kapiten Milić je topovski šutirao ali je mladi golman Temnića Stojanović izvadio tu koptu iz samog desnog donjeg ugla. Usledio je korner lopta se nasla na visini šesnaesterca primio je opet Milić topovski šutirao ali je lopta pogodila prečku. Od tog trenutka Temnić preuzima igru pa izgledne prilike propuštaju Sibinović, Rajković, Pavlović koji u 35. minutu sjajno šutira, ali golman gostiju Miodragović vrhovima prstiju dodiruje tu loptu koja od prečke odlazi u korner. Gosti iz jedne kontre ponovo ugrožavaju gol domaćih ali je iz neposredne blizine neprecizan Srejić.

Drugo poluvreme potpuno je pripalo domaćinima. Trener Raca Jovanović uvodi u igri Miletića lucidnog napadača domaćih koji unosi preokret a u 59. minutu evro golom dovodi domaće u vođstvo pošto je sa levog roglja šesnaesterca poslao loptu u suprotne raklje golmana Miodragovića. Posle toga domaći propustaju veliki broj šansi: Sibinović, Milopević, Pavlović utrkuju se u promašajima, a onda u 86. minutu Rajković sjajno prolazi po levoj strani i još bolje asistira na drugu stativu Sibinoviću za mislilo se konačnih 2:0. Međutim u nadoknadi vremena po desnoj strani prodire Perčević upućuje centaršut a usnuli igrači Temnića ne reaguju te Savić zakucava lopzu glavom za 2:1 i put u svlačionicu.

Tmurno nebo nad Rasinskim derbijem u Varvarinu

TEMNIĆ-TRSTENIK PPT 2:1 (0:0)

Strelci: 1: 0 Miletić i 59, 2: 0 Sibinović u 86, 2: 1 Savić u 90. minutu. Stadion Temnića, gledalaca 100. Sudija Miloš Manojlović (Ćuprija) 7, 5. Opomenuti igrači: Ćosić, Gašić i Sibinović (Temnić) i Srejić, Vukosavljević i Milić (Trstenik PPT). IGRAČ UTAKMICE: Stefan Sibinović(Temnić)

TEMNIĆ: Stojanović 7, 5, Vukajlović 7, 5, Ćosić 7, Radovanović 7, Gašić 7, Petrović 7, Boškovac 7 (Miletić 7, 5),Nikola Milošević 7,5 Rajković 7, 5, Pavlović 7 (Manojlović-), Sibinović 7, 5.

TRSTENIK PPT: Miodragović 7, 5, Karović 6 (Perčević 7), Matović 6, 5, Savić 7, Milić 7, 5, Grujić 6, 5, Majdevac 7, Arsić 6, 5, Radivojević 6, 5, Vukosavljević 7, Srejić 6, 5 (Mladenovič-).