Tesan poraz Radničkog u Šibeniku

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U prvom kolu grupe za plasman od 6. do 8. mesta Regionalne vaterpolo lige, Radnički iz Kragujevca poražen je na „vrućem“ gostovanju ekipi Solarisa, u Šibeniku, rezultatom 14:13.

Kragujevčani su dva puta vodili na startu utakmice, golovima Kristiana Šulca i Sandra Adeišvilija, ali je na kraju prve četvrtine ipak bilo nerešeno – 3:3. Igralo se gol za gol sve do finiša poluvremena, kada je domaćin uspeo da se „odlepi“ na dva pogotka (8:6), ali je Lazar Vićković do odmora smanjio na „minus jedan“ – 8:7.

U nastavku susreta Šumadinci su potpuno stali, što su Šibenčani iskoristili i serijom 4:0 stekli ogromnu prednost – 12:7. Radnički se kasno probudio u drugom poluvremenu, ali je uspeo da smanji zaostatak pred poslednju deonicu, preko Marka Jankovića i Kristiana Šulca (12:9).

Izabranici Uroša Stevanovića zaigrali su znatno bolje u odlučujućoj četvrtini, pa su najpre dva puta stizali do dva gola zaostatka, a zatim sa dva vezana pogotka Lazara Vićkovića i do izjednačenja, dva minuta pre kraja – 12:12.

Nakon serije isključenja, Solaris je potom dobio napad sa igračem više u situaciji pet prema četiri i iskoristio ga preko Marina Vrdoljka (13:12). Radnički je potom imao dva napada za izjednačenje, ali je udarce Lazara Antića i Luke Pljevančića zaustavila prečka.

Pored strelaca valja napomenuti da je veliki udeo u pobedi Šibenčana imao golman MArin Šparada koji je nanizao 14 odbrana. Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Lazar Vićković sa četiri gola, a pratio ga je Kristian Šulc sa tri, koliko su na drugoj strani dali i bivši hrvatski reprezentativac Antonio Petković, Roko Pelicarić i strelac pobedničkog pogotka Marin Vrdoljak.

Radnički se iz Šibenika seli u Rijeku, gde će u petak od 20 časova gostovati domaćem Primorju.

Solaris - Radnički 14:13 (3:3, 5:4, 4:2, 2:4)

ŠIBENIK – Bazen: „Crnica“. Sudije: Nenad Periš i Andreja Stanojević.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakočević 1, Petković 3, D. Akrap 2, Pelicarić 3, Vrdoljak 3, Bulat, Burburan 1, T. Šparada, Štrkalj, Desnica. Trener: Seferović.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković 1, Ivanov, Gavrilović, Adeišvili 2, Dadvani 2, M. Janković 2, Vićković 4, Šulc 3, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

Novi Beograd 9 : 7 BVK Crvena zvezda
NBG Vukovi 12 : 15 Šabac Eliksir
Partizan 11 : 13 SPD Radnički