Košarka se vratila kući, Sloga na Jadranu

Diplomski rad Marka Dimitrijevića na klupi matičnog kluba - Sloga od jeseni u Drugoj ABA ligi

Posle godina posrtanja, ispadanja u Drugu ligu, kraljevačka Sloga je ove sezone doživela pravu renesansu. Serija sjajnih igara i rezultata, rekordnih 10 pobeda u gostima donelo je povratak navijača na tribine i uzlet kluba sa Ibarskog keja do regionalnog takmičenja. Za ponovni ulazak u probrano društvo bilo je potrebno pobediti ekipu Novog Pazara. Malo toga je polazilo za rukom „belima“ u prvih deset minuta. Želeli su puleni Marka Dimitrijevića da igraju atraktivno, brzo, ali mnogo se grešilo u napadu. Na drugoj strani, gosti skoro da ništa nisu pogodili. Da nije bilo Nemanje Nikolića koji je u prvoj četvrtini ubacio 10 poena, učinak Novog Pazara bi bio više nego skroman. Na kraju ovog dela meča samo 17-14 za domaće. Stamenić je uneo malo sigurnosti u igru Sloge. Zamenio je Luku Petrovića koji se povredio, pa su domaći nastavili igru sa jednim plejmejkerom. Uprkos konstantnom vođstvu Sloga nije uspela da dođe do dvocifrene prednosti. Konačno, dva vezana zakucavanja Kostića i na semaforu je stajalo 35-24, uz oduševljenje oko dve hiljade gledalaca. Bio je to preloman trenuitak utakmice, jer je Sloga do odlaska na veliki odmor nastavila da pritiska goste. Usledila je serija poena Stamenića, Kostića, potom se priključio i Simeunović pa su „beli“ na poluvremenu vodili 46-31. Sloga je u nastavku krenula još odlučnije, sada je kao pravi kapiten Stefan Matović bio taj koji je davao ton igri domaćih. Posle njegovih poena, Sloga je u 23. minutu imala i 20 poena prednosti 53-33. Sve vreme su puleni Marka Dimitrijevića čuvali stečeni kapital,a onda u finišu treće deonice i uvećali ga serijom poena Niklole Kostića čija je trojka sa zvukom sirene donela i najveću prednost „belima“ 73-49. Sloga je u poslednjih deset minuta rutinski odradila posao, upisala 20. pobedu ove sezone i stigla do ABA 2 lige, što niko nije očekivao. Navijači su znali da pozdrave veliki uspeh, svaki košarkaš Sloge pojedinačno dobio je prave ovacije prilikom ulaska ili izlaska iz igre. Na kraju konačnih 97-75 i veliko slavlje koje Kraljevo dugo čeka.

Poslednji nastup ove sezone u Sloginom dresu - fantastični Nemanja Barać u akciji

SLOGA – NOVI PAZAR 97 – 75 (17-14, 29-17, 27-18, 24-26)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 2000 Sudije: Juras, Strika, Mizdrak.

SLOGA: Kostić 15, Petrović, Savić, Matović 16 (8 sk, 4 as), Barać 4 (5 sk), Kovačević, Pajović 9 (5 sk), Beloica 2, Vujović 6, Simeunović 17 (6 sk), Karapandžić 14 (6 sk, 8 as), Stamenić 13.

NOVI PAZAR: Nikolić 18 (6 sk, 7 as), Novković, Milić, Numanović 7, Kulundžić, Mikavica 9, Muratović 8, Radomirović 8 (9 sk), Đulović 12, Islamović 13 (7 sk).

Sloga ponovo u probranom društvu - košarkaši i stručni štab kraljevačke Sloge koji su izborili drugo mesto u KLS i ulazak u ABA 2 ligu

Kolubara LA 2003 103 : 77 Vršac
Tamiš 90 : 79 Sloboda
Dynamic VIP PAY 84 : 78 Dunav
Vojvodina 89 : 83 Zlatibor
OKK Beograd 74 : 90 Metalac
SPD Radnički 86 : 66 Slodes SoccerBet