Sloga se vratila na pobednički kolosek

Odlična igra posle kovid pauze - detalj sa utakmice košarkaša Sloge

Posle kovid pauze, zbog čega je tri utakmice u zaostatku, Sloga je konačno odigrala jedan meč AdmiralBet KLS. Kraj Ibra je gostovao stari znanac i rival OKK Beograd. Kraljevčani su pokazali da uprkos prinudnoj pauzi mogu da odigraju kvalitetno, kao i u prvom delu prvenstva. Posle izjednačenog početka, „beli“ su sredinom prve četvrtine čvrstom odbranom i sigurnim šutem za tri poena stekli veću rezultatsku prednost. Sloga je bila bolja i u skoku,a jedino što nije valjalo je očajan šut sa linije penala. "Klonferi" su tražili rešenje, ali su teško dolazili do poena. U timu Sloge je tokom pauze samovoljni odlazak plej Filipa Samojlovića nadomešten dolaskom Luke Petrovića iz surduličkog Radnika. Ipak, na poziciji pleja briljirao je Stevan Karapandžić. Sloga je početkom druge četvrtine stekla i prvu dvocifrenu prednost 33-21 na zadovoljstvo svoje verne publike. Ubrzo je tim Marka Dimitrijevića povećao prednost, Sloga je igrala odlično, nije išao šut sa linije za slobodna bacanja (19-6 u prvih 20 minuta), ali su Stamenić trojkama,a Karapandžić, Kostić, Pajović i Matović prodorima postizali lake poene. Na veliki odmor se otišlo pri vođstvu Kraljevčana 54-33 i već tada je bilo jasno da će mladi sastav iz prestonice, sa samo deset igrača u timu, teško izbeći poraz kraj Ibra.

U trećoj četvrtini gosti su napravili malu seriju na početku, reagovao tajm autom Marko Dimitrijević i Sloga je brzo stvari vratila na staro. Ubrzo je Nikola Kostić ubacio u veći pogon, bio je neuhvatljiv za tim OKK Beograda i u završnici ove deonice Sloga je imala kapitalnih 77-50. Mogla je Sloga i do najubedljivije pobede ove sezone, ali je strateg domaćih u poslednjih deset minuta šansu pružio i nekolicini juniora, pa su na kraju "klonferi" doživeli podnošljiv poraz 92-78. Ostaće zabeleženo da je Sloga u ovom meču pogodila sa linije penala samo 10 puta iz 26 pokušaja.

SLOGA - OKK BEOGRAD   92 – 78 (28-19, 26-14, 23-21, 15-24)

Nova sportska dvorana u Kraljevu   Gledalaca: 500  Sudije: Pecelj, J. Juras, Zdravković.

SLOGA: Kostić 18 (8 sk), Petrović 2, Matović 11, Barać 10, Todosijević, Kovačević, Pajović 7 (7 sk), Beloica 2, Vujović, Simeunović 17, Karapandžić 10 (5 as), Stamenić 15.

OKK BEOGRAD: Paunović 9 (5 sk), Bogavac 6, Kobistij 15, Mitrović 12 (5 as), Kovačević 13 (7 sk), Grbović 12, Labović 2, Sladoje 4, Brekić 5, Vučurović.

Kolubara LA 2003 77 : 66 SPD Radnički
Sloga 92 : 78 OKK Beograd
Mladost MaxBet 93 : 90 Vojvodina
Zdravlje Leskovac 73 : 78 Dynamic VIP PAY
OKK Novi Pazar 82 : 79 Tamiš
Slodes SoccerBet 69 : 89 Vršac