Desetkovani Aranđelovac potučen do nogu u Petrovcu

Detalj sa utakmice - foto: D.Dimitrijević

Derbi 13. kola Regionalne lige Zapad - grupa ˝B˝ nije ispunio očekivanja, jer se Aranđelovac u oslabljenom sastavu nije mogao suprostaviti raspoloženim i motivisanim igračima ekipe Euro Lider. Naravno, što opravdani što neopravdani izostanci igrača gostujuće ekipe ne umanjuju zasluženu pobedu Petrovčana.

Početak utakmice je očekivano doneo pritisak domaćina uigranim akcijama, koje su gosti dosta dobro amortizovali i preko brzonogih igrača u kontranapadima zadavali neprijatnost domaćem golmanu. Međutim, kada je došlo do blagog popuštanja pritiska, domaćin je poveo skoro ni iz čega. Igrao se 4. minut kada je lopta koja je išla pored gola nakon šuta Vladimira Simića, udarila igrača gostiju Dobričića i nehotice ušla u gol. U istom minutu Dobričić se iskupio, jer je brzu kontru efektno realizovao nakon dodavanja agilnog Stefanovića.

Gosti nastavljaju sa borbenom igrom koja je dovela do kolosalne šanse u 7. minutu, kada Stefanović izvaredno vara čuvara i majstorski lobuje golmana, međutim jedan odbrambeni igrač požrtvovano izbacuje loptu sa same linije gola. To je trglo Petrovčane te pojačavaju ritam, što donosi kanonadu šuteva kao i nekoliko čvstih duela. Da gostima neće biti lako videlo se u 9. minutu kada im ponestaje koncentracije, posle šuta Radosavljevića domaći ponovo stiču prednost. Do 14. minuta nije bilo ništa vredno pomena, a tada Petrovčani u razmaku od nekoliko desetina sekundi postižu skoro dva identična pogotka preko Vladimira i Nenada Simića, pa na odmor odlaze sa zavidnom prednošću.

U drugom delu meča gosti pokušavaju da daju maksimum i poprave utisak, što im u velikoj meri uspeva. Stvaraju nekoliko izglednih prilika za čiju je realizaciju bilo potrebno i malo sreće. Nasuprot njima domaći igrači na drugoj strani koriste svoje dve prilike preko Radosavljevića u 27. i Vladimira Simića minut docnije i odlaze na velikih pet razlike. Igrači iz Aranđelovca su do kraja utakmice uspeli da ublaže poraz preko Dobričića u 28. minutu, za konačnih 6:2, više od toga nisu mogli, obzirom da su na derbi došli desetkovani odsustvom velikog broja prvotimaca.

EURO LIDER - ARANĐELOVAC 6:2 (4:1)

SALA: Dragutin Tomašević. GLEDALACA: 20. SUDIJE: Grujić Dejan i Stojadinović Nikola. STRELCI: V.Simić 4, 14. i 28, Radosavljević 9. i 27. i N.Simić 14.min (Euro Lider), Dobričić 4. i 28.min (Aranđelovac). ŽUTI KARTON: Stevanović (Aranđelovac).

EURO LIDER: Slobodanović, Skuratenko, N.Simić, Muljajić, V.Simić - rezerve: Radosavljević, Branković, Nikolić, Bogomirović.
ARANĐELOVAC: Mastilović, Marjanović, Stefanović, Starčević, Dobričić - rezerve: Pajović, Stevanović, Pavlović.

Karađorđe 2015 8 : 0 Karanovac
Braća Nedić 3 : 0 Kareli
Euro-lider 6 : 2 Aranđelovac
Zenon 8 : 6 Bezbednost 192