Het-trik Dragićevića za 23. pobedu Timoka

Danas je na Gradskom stadionu u Zaječaru lider na tabeli Srpske lige Istok Timok 1919 savladao poslednjeplasirani Moravac Orion rezultatom 3:0 (1:0). Još jednom su se zaječarci uverili da je najteže dobiti unapred dobijene utakmice. Sve do 22. minuta domaći su pokušavali da probiju bedem podmlađene ekipe iz Mrštana koja je u startnoj postavi imala čak osam bonus igrača. Nemanja Lapčević je lepo probio sa leve strane i ušao u šesnaesterac gostiji gde je oboren a sudija Nikola Ničić iz Vranja se nije dvoumio da pokaže na belu tačku. Najbolji strelac Timoka Ivan Drgićević je bio siguran izvođač i doveo svoj tim u vođstvo. Nakon pola sata igre zapretili su i igrači Moravca preko Mladena Ćirića koji je sa svoje polovine krenuo u napad i promešao odbranu Timoka ali ga je zaustavio Veljko Ranđelović na ivici šesnaesterca. Pokušavali su “beli labudovi” da povećaju prednost ali šutevi Miloša Roševića u 40. i 43. minutu nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu su igrači Timoka zaigrali povezanije tako da je u 73. minutu na centaršut Marka Cvetkovića centarfor Ivan Dragićević glavom sa peterca smestio loptu iza leđa golmana Marka Kocića. U 78. minutu Igor Pantić je izveo korner sa desne strane, Uroš Nikolić je sa druge stative vratio loptu do Dragićevića koji se treći put upisuje u strelce za konačnu pobedu Timoka od 3:0. Ovaj meč je obeležila i jedna neprijatna situacija kada je tri minuta pre kraja golman Kocić izvukao deblji kraj u sudaru sa Urošem Nikolićem koji je nakon toga dobio direktan crveni karton.

Ivan Dragićević FK Timok 1919

TIMOK 1919 – MORAVAC ORION 3:0 (1:0)

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nikola Ničić iz Vranja, pomoćnici Miloš Mitić i Antonije Pehčevski iz Surdulice. Strelac: Ivan Dragićević u 26, 73 i 78. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Nemanaja Lapčević, Marko Ristić (Timok 1919), Dušan Lepojević i Mladen Ćirić (Moravac Orion). Crveni karton: Uroš Nikolić (Timok 1919).

TIMOK 1919: Joksimović, Marko Cvetković (Todorović), Milić, Miloš Cvetković, Dragićević, Rošević, U. Nikolić, Trifunov, Lapčević (M. Ristić), M. Nikolić (N. Ristić), Ranđelović (Pantić).
MORAVAC ORION: Kocić, Jovanović, Batijarević, Đorđević, Lepojević, Cekić, Stanojković, Ćirić, Đorđević, Stevanović (Marinković), Stefanović

Mladost 1 : 3 Vlasina
Jedinstvo (P) 3 : 1 Timočanin
Kablovi 1 : 7 Radan
Trstenik PPT 3 : 2 Rembas
Pčinja 4 : 1 Župa
Timok 1919 3 : 0 Moravac Orion