BASK spretniji od Leštana

BASK i Leštane danas vojuju za prestiž, treba napomenuti da je jesenas u Leštanima rezultat bio 1:1. Ovog proleća Baskovci igraju promenjivo, imaju po dve pobede, nerešena ishoda i poraza. Leštane se nalazi u mnogo boljoj formi, prolećni deo su započeli sa četiri pobede i dva nerešena rezultata.
Utakmica je apsolutno bez dešavanja sve do 28. minuta, kada Đokić izvodi slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, golman domaćih Lazarević je napravio lepu paradu i sačuvao svoj gol. Deset minuta kasnije Đokić ponovo sa istog mesta šutira i ponovo se odbranom istakao domaći golman. To je bilo sve od zanimljivih detalja iz fudbalom siromašnog prvog poluvremena.

Domaći su probali sa izmenama igrača da podignu nivo igre u nastavku. U tome uspevaju i Pađen se u 52. minutu našao u lepoj prilici, međutim gostujući golman je paradom u noge sprečio najgore i izbacio loptu u korner. Posle tog udarca iz ugla najviši u skoku je Mladen Lazarević, ali i za malo neprecizan. BASK dolazi u vođstvo u 55. minutu, Pađen šutira snažno sa 14 metara, lopta završava pod prečkom gola gostiju.

Posle vođstva domaći se svesno povlače na svoju polovinu i brane minimalnu prednost. Iskusni half Mladen Lazarević je bio neprikosnoveni komandant odbrane Baskovaca, zaustavivši nebrojeno puta protivničke napade. Đokić je jedini koji nešto pokušava udarcima sa distance, a 20 minuta pre kraja iz slobodnjaka sa oko 20 metara uputio je snažan šut, Marko Lazarević je bio siguran na golu i odbranio.

Domaći iz brze tranzicije dolaze do drugog pogotka u 82. minutu. Mitrović posle velike greške golmana gostiju, koji je promašio loptu, upošljava Dacića, a njemu nije bilo teško da sa 6 metara zatrese praznu mrežu. Ovo je ekipi Leštana prvi ovoprolećni poraz, dok BASK sa nova tri boda ostaje na visokom trećem mestu. Sledećeg vikenda na programu je 27. kolo, BASK ide u goste Stepojevac Vagi, dok Leštane dočekuju nekadašnjeg superligaša, OFK Beograd.

BASK - LEŠTANE 2:0 (0:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Milanović Stefan. STRELCI: Pađen 55. i Dacić 82.min (BASK). ŽUTI KARTONI: Bašanović (BASK), Kodžić (Leštane).
BASK: Ma.Lazarević, Pupovac (Milanović) (Ostojić), Mirković, Ml.Lazarević, Antić, Lukić, Pantelić (Vukmirović), Mitrović, Pađen (Dacić), Hebilji, Šljukić (Bašanović).
LEŠTANE: Marković, Obradov, Denić, Obradović (Ivanović), Resimić, Đurić (Vranjković), Kodžić, Milosavljević, Šarić, Đokić (Kovačević), Andrić (Živanović).

Radnički (O) 1 : 0 Brodarac
GSP Polet Dorćol 1 : 0 Lokomotiva
TEK Sloga 0 : 0 Sinđelić
Zvezdara 1 : 1 Jedinstvo
BSK Borča 2 : 0 Mladenovac
Teleoptik 1 : 1 Studentski grad