Mesi gura Barsu

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu Elče sa 3:0 u zaostaloj utakmici prvog kola LaLige.

Blaugrana je do trijumfa stigla prije svega zahvaljujući Lionelu Mesiju, koji je postigao prva dva gola na meču, u 48. i 69. minutu.

Konačan rezultat postavio je Đordi Alba u 73. na asistenciju Martina Brejtvajta.

Katalonci su do vođstva mogli da dođu i ranije, već u prvom poluvremenu, međutim, Trinkao u dva navrata nije bio precizan.

Doduše, treba reći i da je Elče najbolju šansu propustio u petom minutu, kada je Lukas Boje šutirao malo pored gola.

Već na startu drugog dijela Mesi je prvo dao gol za vođstvo, a onda nešto kasnije i za dupliranje istog.

Nakon pogotka Brejtvajta, blizu pogotka bio je i Antoan Grizman. U prvoj situaciji je pogodio prečku, a u drugoj šutirao pored gola.

Barselona je sada ponovo blizu konkurencije iz Madrida. Od Reala ima dva boda manje, a od Atletika pet, uz meč više.

Eibar 0 : 0 Celta Vigo
Granada 2 : 0 Athletic Club
Cádiz 0 : 2 Osasuna
Barcelona 3 : 0 Elche
Real Madrid 2 : 0 Getafe
Deportivo Alavés 0 : 1 Real Betis
Real Valladolid 1 : 1 Real Sociedad
Villarreal 1 : 1 Huesca