Maestralni Kostić srušio Barsu, Mojesov Vest Hem silan u Francuskoj

Fudbaleri Ajntrahta priredili su veliko iznenađenje u četvrtfinalu Lige Evrope. Ajntraht je savladao Barselonu u revanšu sa 3-2 te je sa ukupnih 4-3 prošao dalje.

Meč je sjajno počeo za goste. Golom Filipa Kostića Ajntraht je poveo u četvrtoj minuti. Barsa je napadala ali je do kraja poluvremena Ajtntraht dao još jedan gol a strijelac je bio Bore. U nastavku, nova magija Kostića sa 3-0. U sudijskoj nadoknadi Barsa je smanjila preko Buskeca. U poslednjim trenucima meča N'Dika je skrivio penal i dobio crveni a Depaj je postavio konačan rezultat.

Dalje je prošao i Vet Hem. Ekipa Dejvida Mojesa slavila je kod Liona sa 3-0 te je sa 4-1 prošla dalje. Poveli su ''Čekićari'' golom Dosona da bi Deklan Rajs pogodio za 2-0. U nastavku Boven pogađa za 3-0 te postavlja konačan rezultat.

Ove dvije ekipe će i igrati u polufinalu Lige Evrope.