Valencia
Barcelona
Mesi gura Barsu
25.02.2021 sportdc.net

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu Elče sa 3:0 u zaostaloj utakmici prvog kola LaLige.

Blaugrana je do trijumfa stigla prije svega zahvaljujući Lionelu Mesiju, koji je postigao prva dva gola na meču, u 48. i 69. minutu.

Konačan rezultat postavio je Đordi Alba u 73. na asistenciju Martina Brejtvajta.

Katalonci su do vođstva mogli da dođu i ranije, već u prvom poluvremenu, međutim, Trinkao u dva navrata nije bio precizan.

Doduše, treba reći i da je Elče najbolju šansu propustio u petom minutu, kada je Lukas Boje šutirao malo pored gola.

Već na startu drugog dijela Mesi je prvo dao gol za vođstvo, a onda nešto kasnije i za dupliranje istog.

Nakon pogotka Brejtvajta, blizu pogotka bio je i Antoan Grizman. U prvoj situaciji je pogodio prečku, a u drugoj šutirao pored gola.

Barselona je sada ponovo blizu konkurencije iz Madrida. Od Reala ima dva boda manje, a od Atletika pet, uz meč više.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Španija: LaLiga Barcelona Elche