Važna tri boda Zemunaca u gradskom derbiju

Nastavak prvenstva i odmah gradski derbi. Šteta što zbog pandemije nije dozvoljena publika na tribinama, jer bi to bio pravi spektakl. Poznato je da obe ekipe imaju veliki broj vatrenih navijača, možda najviše u Prvoj futsal ligi Srbije.

Silno pojačan i motivisan, Zemun je krenuo snažno od samog starta. Međutim bedem gostiju je bio neprobojan, a Konjarnik iz brzih kontranapada pokušava da ugrozi domaćeg golmana Margetića. Igralo se dosta tvrdo, tako da nije bilo puno šansi za gol. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je da realizuje Milosavljević u 17. minutu kada je našavši se sam pred gostujućim golmanom bocnuo loptu i prevario ga, ali je lopta odskakutala kraj stative. Tako se na poluvreme otišlo rezultatom sa početka susreta.

Nastavak utakmice je doneo pogodak za goste, a kazaljka nije obrnula ni prvi krug. Bosnić je posle solo prodora loptu sa 7 metara poslao pod prečku. Zemun potom sve baca na napad, njegovi igrači pokušavaju šutevima sa distance, ali Drndarević je vrlo siguran na golu gostiju sve do 25. minuta, kada Lekić sa petnaestak metara šalje snažno loptu pod prečku za izjednačenje.

Nepun minut kasnije Milosavljević je uzdrmao okvir gostujućeg gola šutirajući sa 7-8 metara, malo iskosa. Domaćin nastavlja sa atacima, a Lekić u 29. minutu šutira još jednom snažno, ovaj put loptu zaustavlja stativa. Zemun je u 32. minutu mogao do vođstva kada se Majstorović varkom oslobađa dva protivnička igrača, ali njegov šut sa 7 metara završava tik kraj stative. Na drugoj strani u 33. minutu nakon izrađene akcije Ristanović pogađa stativu gola domaćih.

Domaći dolaze u zasluženo vođstvo u 37. minutu. Vujasinović je izveo slobodan udarac sa 13-14 metara poslavši loptu od stative u gol za 2:1. Gosti do kraja susreta pokušavaju sa igračem u polju umesto golmana da dođu makar do boda, ali im to ne uspeva, a sudbinu im je zapečatio Denić pogodivši rašlje u poslednjem minutu za velika tri boda Zemunaca.

ZEMUN SAMO PRAVO - KONJARNIK 3:1(0:0)

SALA: Pinki. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Panić Nebojša i Rabrenović Nikola. STRELCI: Lekić 25.min, Vujasinović 37.min i Denić 40.min (Zemun SP), Bosnić 21.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: Tomić, Vujasinović, Mandić i Denić (Zemun SP), Milosavljević i Šljukić (Konjarnik).
ZEMUN SAMO PRAVO: Margetić, Kalanović, Milosavljević, Arsić, Đuričić - rezerve: Radmanović, Denić, Majstorović, Milenović, Mandić, Vujasinović, Tomić, Grujić, Lekić.
KONJARNIK: Drndarević,Ljujić, Šljukić, Vićić, Bosnić - rezerve: Ivanović, Grujić, Kokotović, Milosavljević, Milutinović, Ristanović, Malović, Ratković.