Konjarnik obojio Zemun u ljubičasto

Poslednjeplasirani Zemun Samo pravo i četvrtoplasirani Konjarnik su večeras prikazali kvalitetan futsal. Od samog starta ekipe su držale visok ritam, a tome je doprineo i pogodak Ljujića u 3. minutu kojim su gosti poveli.

Zemunci na sve načine pokušavaju da izmene rezultat, imaju par šuteva sa distance koje sigurni Drndarević lako neutrališe. Kazna ubrzo stiže, na 2:0 povisio je Vićić u 10. minutu iz kaznenog udarca sa 6 metara. Brzopotezno gosti stižu i do trećeg pogotka, Milosavljević je u 12. minutu odveo svoj tim na, već tada, nedostižna tri gola razlike. Tačku na zanimljivo prvo poluvreme stavio je Bosnić minut pre kraja, posle lepe akcije čitavog napadačkog reda gostiju.

Dosta kombinatorike i izglednih šansi viđeno je i u nastavku na obe strane. Spretniji su ponovo gosti, posle tri minuta igre na semaforu je stajao rezultat 0:5, strelac je ovog puta bio Ristanović. Posle desetak sekundi svoj prvi gol danas postižu i domaći preko Todorovića.

Goleada je nastavljena u 25. i 26. minutu, strelci za goste su Ratković i Vićić posle izrađenih akcija. Igra u odbrani domaćih se raspala. Nastupilo je malo zatišje, a onda se zatresla mreža gostiju, drugi gol za Zemun delo je Milosavljevića u 34. minutu. Potom, posle solo prodora rezervista Rovčanin je postigao prelep gol u 36. minutu za Konjarnik. Povukao je loptu sa centra, predriblao protivničkog igrača i bocnuo je kraj istrčalog Destanija.

Do kraja meča domaći su ublažili poraz sa tri pogotka koja su postigli Mikuletić u 37, Todorović 39. i Jezdić 40, dok je za goste strelac bio Ljujić u 38. minutu, te je konačan rezultat glasio 5:9. Narednog vikenda je lokalni derbi na Voždovcu, gde Konjarnik dočekuje FON, dok Zemunci u Nišu protiv direktnog konkurenta, ekipe Kalča, traže spas od direktnog ispadanja u niži rang.

ZEMUN SAMO PRAVO - KONJARNIK 5:9 (0:4)

SALA: KSC Pinki. GLEDALACA: 120. SUDIJE: Radulović Vladan i Biorac Ivan. STRELCI: Todorović 23. i 39,  Milosavljević 34, Mikuletić 37. i Jezdić 40.min (Zemun SP), Ljujić 3. i 38, Vićić 10. (6m) i 26, Milosavljević 12, Bosnić 19, Ristanović 23, Ratković 25. i Rovčanin 36.min (Konjarnik).  ŽUTI KARTON: Ni.Jelić (Zemun SP).
ZEMUN SAMO PRAVO: Destani, Ni.Jelić, Todorović, Dimitrijević, Milosavljević - rezerve: Velimirović, Mitrović, Ilkić, Cakić, Ni.Jelić, Tejić, Mikuletić, Jezdić.
KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Ristanović, Ljujić, Šljukić - rezerve: Antić, Grujić, Vićić, Bosnić, Rovčanin, Ratković.