Ivanjica trijumfovala u Zemunu

Veliki bod, možda i opstanka vredan, doneli su Zemunci iz Niša proteklog vikenda i danas bi im dodatna tri protiv Ivanjice legla kao kec na desetku. Oprezan početak i taktičko nadmudrivanje prekinuto je golom Vukašinovića u 8. minutu za vođstvo gostiju iz Ivanjice. Minut kasnije već je 0:2, ovog puta strelac je Radonjić.

Brzo se odvijaju akcije, prvo Mikuletić pogađa stativu gostiju, a onda u kontranapadu Vukašinović postiže svoj drugi, a treći gol za Ivanjicu, igrao se 10. minut. Dvadesetak sekundi kasnije posle kombinacije Mikuletića i Todorovića, ovaj drugi postiže prvi pogodak za Zemunce.

Nakon burna 4 minuta kada je postignuto 4 gola nastalo je malo zatišje do 17. minuta. Vukašinović posle lepe akcije napadačkog reda stiže do het-trika za velikih 1:4 na semaforu. Golovi se ređaju kao na traci, Nemanja Jelić je u 19. minutu smanjio deficit šutem sa 5-6 metara, a Mikuletić pola minuta kasnije ga sveo na samo gol zaostatka.

Agresivno kreću domaći u nastavku, Nemanja Jelić nakon dva minuta igre ne koristi kolosalnu priliku za izjednačenje, lopta je posle njegovog šuta sa 8 metara završila na stativi. Kazna stiže u 25. minutu, Rakić je odveo goste na dva gola razlike. Upornost Zemunaca se isplatila u 28. minutu, Dimitrijević je sa 6-7 metara loptu poslao u mrežu gostiju za aktivan rezultat, ponovo jure gol zaostatka.

Neće lopta u mrežu kao u prvom poluvremenu, Gligirije Lišanin pogađa stativu Zemuna u 33. minutu, a odmah u sledećem kontranapadu Mikuletić poravnava rezultat na 5:5. Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu, a danas sjajni Vukašinović postiže svoj četvrti gol u 35. minutu za novo vođstvo gostiju.

Momci u žutim dresovima trude se na sve načine da ponovo stignu do izjednačenja, ali ih je napustila sreća, Todorović u 38. minutu i Ilkić minut kasnije pogađaju okvir gola gosta iz Ivanjice. Tri sekunde pre kraja, kad je već sve bilo gotovo, kapiten Nikolić je šutem na prazan gost postavio konačnih Zemun Samo pravo 5, Ivanjica 7.

Sledećeg vikenda na programu je 17. pretposlednje kolo, Zemun Samo pravo u svojoj hali Pinki igra protiv Bečeja, dok Ivanjica dočekuje vladajuće šampione, ekipu FON-a.

ZEMUN SAMO PRAVO - IVANJICA 5:7 ( 3:4)

SALA: KSC Pinki. GLEDALACA: 60. SUDIJE: Milić Bojan i Minić Aleksandar. STRELCI: Todorović 11, Ne.Jelić 19, Mikuletić 19. i 33. i Dimitrijević 28. (Zemun SP), Vukašinović 8, 10, 17. i 35. Radonjić 9, Rakić 25. i Nikolić 40.min (Ivanjica).

ZEMUN SAMO PRAVO: Destani, Ilkić, Ne.Jelić, Todorović, Dimitrijević - rezerve: Velimirović, Ni.Jelić, Cakić, Tejić, Mikuletić, Jezdić.

IVANJICA: Đ.Lišanin, Nikolić, Radonjić, G.Lišanin, Vukašinović - rezerve: Jovanović, L.Kolaković, Milovanović, M.Kolaković, Rakić.