Treći vezani poraz na Omladinskom stadionu!

Dobar start novog šampionata sa osvojenih sedam bodova u prva tri kola anuliran je u narednim utakmicama. U pet kola koja su usledila od mogućih petnaest osvojen je tek jedan jedini bod! Plavo-beli su doživeli treći vezani poraz na svom Omladinskom stadionu! Ovog puta bodove su kući odneli igrači FK Leštane. OFK Beograd - FK Leštane 0-1 (0-0).

Utakmica koju su plavo-beli prošlog vikenda sasvim solidno odigrali na Novom Beogradu davala je određenu dozu optimizma navijačima da će plavo-beli igrači, koji konačno kompletiraju svoje redove nakon raznih povreda, konačno krenuti da pružaju odlučnije i partije sa većom željom. Ipak, ponovo je viđeno naše loše izdanje.

Prvo poluvreme je proteklo mahom u letargičnom i bezidejnom ritmu. Domaći igrači su u pojedinim delovima meča, iako uz terensku inicijativu, imali čak problem da prebace loptu na polovinu gosta. U tom periodu igre beležimo šut Radojevića po zemlji i dva dobra pokušaja Krstića sa distance. Treba reći da već nakon 5 odigranih minuta, zbog povrede, plavo-beli su ostali bez defanzivca Vujovića, a umesto njega u igru je ušao vezista, Džoi Jevtić.

U nastavku igre viđamo nešto odlučniju igru domaćeg tima, ali uz jalove napade. Šok je usledio u 70. minutu kada Šarić rutinski koristi pas u šesnaesterac i postiže pobedonosni pogodak.

Igri plavo-belih nisu pomogle ni brojne izmene i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka usledilo je slavlje gosta iz Leštana.

OFK Beograd je nakon 8 odigranih kola na 17. poziciji Srpske lige "Beograd" u konkurenciji 20 timova, uz 8 osvojenih bodova od mogućih 24. U narednom meču gostuje Stepojevcu na stadionu IMT-a.

Radnički (O) 4 : 1 BSK 1925
Crvena zvezda 3 : 2 Sremčica
BASK 3 : 1 Stepojevac Vaga
OFK Beograd 0 : 1 Leštane
Teleoptik 1 : 1 Radnički (NB)
BSK Borča 1 : 1 Studentski grad
Zvezdara 4 : 0 Mladenovac
TEK Sloga 2 : 1 Jedinstvo