Tekstualni prenos utakmice
Izveštaj utakmice
Poraz "brzog voza" od Kikinđana

Fudbaleri Dinamo 1945

Pred svojom publikom fudbaleri "brzog voza" završili su jesenji deo sezone porazom protiv gostiju iz Kikinde.

 

Domaći fudbaleri imali su više prilika, ali je golman Oparnica izlazio kao pobednik iz tih duela. U petoj minutu prva prilika za domaći tim posle centaršuta Sergeja Đošića, a glavom Stevanović šutirao siguran je bio golman Oparnica. U 23. minuti gosti su posle dobre akcije uspeli da šutiraju na gol Andžića, kada je Molnar sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative. U 34. minutu slobodan udarac za Pančevce iskosa na ivici šesnaesterca izveo je Stevanović i šutirao preko gola gostiju. U sledećem napadu šutirao je gostujući igrač Preradov sa nekih dvadesetak metara pored stative golmana Andžića. U 41. minutu sa nekih 25 metara šutirao po zemlji Vanja Đošić, ali je golman Oparnica paradom loptu izbacio u korner. Minut kasnije najbolja prilika za Pančevce Dašić je centrirao sa leve strane, a Stevanović glavom slabo šutirao i golman Oparnica je ponovo loptu izbacio u korner.

Posle sedam igre u nastavku gosti iz Kikinde došli su u vođstvo golom Kovačevića kada je sa ivice šesnaesterca šutirao po zemlji i pogodio ugao golmana Andžića. U 65. minutu posle dubinske lopte koju je dobio Stevanović je na najbolji način iskoristio i savladao Oparnicu za izjednačenje. Dobru priliku za domaći tim je imao Malidžan, ali Oparnica je bio siguran. Dva minuta pre završetka utakmice Preradov se oslobodio čuvara i sa ivice šesnaesterca šutirao i savladao Andžića za novo vođstvo svog tima. U poslednjem minutu meča Vanja Đošić je mogao da izjednači, ali je njegov udarac završio na stativi gola Kikinđana. U nadoknadi vremena nekadašnji fudbaler Pančevaca Petrović mogao je postići pogodak za goste, alk je Andžić sačuvao svoju mrežu.

DINAMO 1945 - OFK KIKINDA 1:2 (0:0)

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Rastko Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Stevanović u 65. za Dinamo 1945, Kovačević u 53. Preradov u 88. minutu za OFK Kikindu. Žuti kartoni: Dašić, Andžić, V.Đošić, predstavnik kluba Isailović (Dinamo 1945), Beljić (OFK Kikinda). Igrač utakmice: Oparnica.

DINAMO 1945: Andžić, S.Đošić (od 61. Malidžan), Ožegović, Milićevi (od 56. Stojanovski), V.Đošić, V.Marković, Stevanović, Lakić-Pešić, Dašić, Vlahović (od 61. Nikolić), Stanimirović.

OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić, Beljić, Mojsilović (od 70. Lolić), Kovačević, Molnar (od 70. Petrović), Ivanović, Veljović (od 90+2. Mirkov), Preradov (od 90+2. Čurović), Remigus, Viola.

Međusobne utakmice
2025-2026
20.09
16:00
Dinamo 1945
OFK Kikinda
3
1

2024-2025
07.06
17:30
OFK Kikinda
Dinamo 1945
4
1
24.11
11:00
Dinamo 1945
OFK Kikinda
1
2

2023-2024
20.04
16:30
OFK Kikinda
Dinamo 1945
1
0
08.10
11:00
Dinamo 1945
OFK Kikinda
0
1

2021-2022
12.03
14:30
OFK Kikinda
Dinamo 1945
0
1
21.08
17:00
Dinamo 1945
OFK Kikinda
0
1

Uporedni rezultati

Dinamo 1945
 
OFK Kikinda
Ukupno (Domaćin) Ukupno (Domaćin)
7 (4) Broj utakmica 7 (3)
2 (1) Broj pobeda 5 (2)
0 (0) Broj nerešenih 0 (0)
5 (3) Broj poraza 2 (1)
6 (4) Dati poeni 10 (5)
10 (5) Primljeni poeni 6 (2)
-4 (-1) gol razlika na utakmicama +4 (+3)
28% (25%) Uspešnost 71% (66%)
kibrg i još 5 korisnika su tipovali utakmicu
Slučaj Šajber Da ne ispadne kako je samo današnji fudbal sumnjivo regularan a da je nekad bilo sve čisto.Sledi kratko podsećanje na čoveka koji je jedini pokušao da lopovluku stane na rep i u tome delimično uspeo. Slučaj - Šajber "Slučaj Šajber" se primarno odnosi na skandal u jugoslovenskom fudbalu iz 1986. godine, kada je tadašnji predsednik Fudbalskog saveza Jugoslavije Slavko Šajber poništio celo poslednje kolo Prve savezne lige zbog dokaza o nameštanju utakmica. Fudbalski skandal 1986. Ovaj slučaj je bio jedan od najkontroverznijih događaja u istoriji jugoslovenskog sporta. Poništenje kola: Slavko Šajber je, nakon što su se pojavili dokazi o nameštanju rezultata u poslednjem kolu sezone 1985/86, doneo odluku o poništavanju svih deset utakmica tog kola. "Šajberova lista": Odluka je usledila nakon što su se na "Šajberovoj listi" našli klubovi osumnjičeni za učešće u neregularnostima, uključujući Crvenu zvezdu i Partizan. Posledice: Klubovi su morali ponovo da odigraju utakmice, a oni koji su odbili su kažnjeni. Slučaj je imao dugoročne posledice po integritet lige i izazvao je velike podele u jugoslovenskom fudbalu.
XS SM MD LG XL XXL