RFK Novi Sad 1921
Inđija Toyo Tires
Čukarički
Rolerkoster iza juga "Marakane" pripao Grafičaru

Današnji akteri su ovo kolo dočekali bodovno poravnati, s tim što gosti sa Novog Beograda imaju odigrati odloženu utakmicu u Leskovcu protiv Dubočice. Vremenski uslovi nisu pogodovali akterima, temperatura malo iznad nule i sneg koji je padao su otežavali igru.

Krenuli su momci u ljubičastim dresovima, po običaju, sa ofanzivnom igrom i poveli već u 6. minutu. Strelac je bio Ćurić iz blizine, posle udarca iz ugla koji je izveo Ajdar. Gosti su na isti način izjednačili u 12. minutu, Nuredini je izveo korner na prvu stativu, Ikporo glavom prosledio u peterac gde je najbrži bio Simčević.  Glavni sudija u 27. minutu kardinalno greši, Stojanović je oduzeo čistu loptu golmanu gostiju Radojičiću, ovaj ga je povukao sa leđa, a delilac pravde umesto penala za domaće na zaprepašćenje prisutnih dosudio je prekršaj za Radnički. Stojanović je bio akter još jedne zanimljive situacije u 35. minutu, šutirao je sa 12 metara udaljenosti iskosa, Radojičić se nije dao iznenaditi.

Gosti do rezultatskog preokreta stižu u 37. minutu, kapiten Matejević je pronašao pukotinu u odbrani udarcem sa 13-14 metara. Do poluvremena vredni su pomena još šut Ćurića sa oko 12 metara u spoljni deo mreže i Stojanovićev sa linije šesnaesterca preko gola gostiju.
Angažovano su domaći krenuli i u nastavku, a Babakar posle centaršuta Matića šalje loptu glavom iznad prečke u 52. minutu i propušta lepu priliku da se upiše u strelce. Nagoveštaj preokreta bio je šut Ajdara u 54. minutu kada je golman Radničkog vrhovima prstiju loptu izbio u korner. Ajdar je potom izveo udarac iz ugla, a Babakar spretno loptu sproveo u mrežu za 2:2.

Pravi roler-koster na terenu iz juga "Marakane" zbio se u 67. minutu Babakar je još jednom bio strelac, ovaj put glavom na centaršut Stojanovića. Mladići iz Grafičara su u drugom poluvremenu tempom slomili goste, u 80. minutu je 4:2, strelac je ovog puta bio Stojanović na asistenciju Mladenovića. Sa nova tri boda Grafičar je krenuo ka sredini tabele, dok je Radnički ostao prvi ispod crte.
Narednog vikenda je na programu 19. kolo kada će Grafičar u goste Dubočici, dok će Radnički kraj Studenjaka ugostiti OFK Beograd.

GRAFIČAR - RADNIČKI (NB) 4:2 (1:2)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Ćurić 6, Babakar 55. i 67. i Stojanović 80.min (Grafičar), Simčević 12. i Matejević 37. (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Vasiljević, Mladenović i Fratrović (Grafičar), Aderonmu i Krivokapić (Radnički NB).
GRAFIČAR: Guteša, Matić, Marić (Đurić), Babakar (Krsmanović), Vasiljević (Fratrović), Ćurić, Stojanović, Jovanović, Radojević, Ajdar (Đukić), Maksimović (Mladenović).
RADNIČKI (NB): Radojičić, Nedeljković, Knežević, Matejević, Nuredini (Đokić), Pešić, Krivokapić (Lukić), Ćurčić, Ikporo (Krapuhin), Aderonmu (Izučukvu), Simčević.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar Radnički (NB)