RFK Novi Sad 1921
Jedinstvo (P)
Vlasina
Ljute leskovačke pljeskavice za mlade Grafose

Najmlađi tim Prve lige Srbije danas je ugostio novajliju iz Leskovca. Na samom početku su stavili gostima do znanja da ih zanimaju samo tri boda. Igrao se 5. minut kada je viđena prelepa akcija Mijatovića, Mladenovića i Maksimovića, ovaj poslednji je loptu sa 7-8 metara šutirao zamalo iznad prečke.

Visoka temperatura je uticala da tempo opadne posle dvadesetak minuta. Sporija igra je odgovarala gostima koji su se bolje snašli u toj situaciji i posle 30. minuta igre poveli. Začetnik akcije bio je Stevanović, a uspešan realizator Đokić, šutem sa 12 metara iskosa pogodio je malu mrežu u suprotnom uglu. Domaći su se upinjali ne bi li izjednačili, sve što su do poluvremena uradili bila je propuštena prilika Andreja Petrovića u prvom minutu zaustavnog vremena kada je njegov šut sa 5-6 metara odbranio Kojić.

U drugom poluvremenu nije bilo dešavanja do 53. minuta kada je Nedeljković u svom kaznenom prostoru neoprezno startovao i oborio Đokića. Sudija je bez dvoumljenja dosudio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Stevanović. Domaći kreću na sve ili ništa, a Nedeljković u 58. minutu propušta izglednu priliku da smanji zaostatak, Kojić mu je odbranio udarac sa 8 metara.

Igrao se 73. minut kada je dosuđen kazneni udarac i za domaću ekipu nakon igranja rukom odbrambenog igrača Dubočice Nedeljkovića u svom šesnaestercu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je najmlađi igrač na terenu Maksimović. Sve posle toga je za zaborav, jer su gosti vršili opstrukciju igre. Više vremena su provodili valjajući se na travi nego igrajući fudbal, što im je slabi sudija Jakovljević tolerisao.

Grafičar u 5. kolu gostuje ekipi Novog Sada, dok Dubočica dočekuje OFK Beograd.

RFK GRAFIČAR - DUBOČICA 1:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Rijavec Nikola. STRELCI: Maksimović 74.min (k.u.) (Grafičar), Đokić 30. i Stevanović 55.min (k.u.) (Dubočica). ŽUTI KARTONI: Mladenović, Nedeljković i Injeka (Grafičar), Stevanović, Račić, Đokić, Stojanović, Nedeljković i Stojev (Dubočica).

GRAFIČAR: Guteša, A.Petrović (V.Petrović), J.Mijatović (Đukić), Ćurić (Mijatović), Stojanović (Vasiljević), Đurić (Radojević), Nedeljković, Vukičević, Injeka, Mladenović, Maksimović.

DUBOČICA: Kojić, Đorđević, Stevanović, Đokić (Savić), Račić (Zdravković), Đurić (Stojanović), Milić, Jovančić, Belić (Nedeljković), Momčilović, Tasić (Stojev).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar GFK Dubočica