Metalac
Radnik
Radnik
Remi kraj studenjaka, Zvezdina deca ostala neporažena i posle trećeg kola

Iznenađujuće dobar početak, sa dve startne pobede, tima sa Senjaka, danas je bio na ispitu protiv veoma čvrste ekipe "majstora" sa Novog Beograda. Utakmicu su bolje otvorili domaći, Đokić je u u 7. minutu propustio da realizuje idealnu priliku, Guteša je bio siguran na golu. Poveli su ipak u 10. munutu, Vasiljević je pogrešno odigrao pas na 20 metara, lopte se dokopao Nuredini i rezantnim udarcem smestio u donji levi ugao.

Grafičar posle primljenog gola preuzima inicijativu, Šljivić je u 28. minutu pripretio udarcem sa oko 10 metara, lopta je završila pokraj stative. Jalovi su bili svi napadi gostiju do kraja poluvremena, rezultat koji je postavljen još u 10. minutu ostao je na snazi.

Grafičar ofanzivno kreće u nastavku, Šljivić na pas Stojanovića u 49. minutu ne koristi idealnu priliku da izjednači skor, uspešniji je bio golman Lazarević. Zatim je divan dupli pas sa Maksimovićem odigrao Stojanović u 72. minutu i sa 18 metara pogodio gornji deo prečke. Minut kasnije Stojanović izlazi sam pred Lazarevića, malo iskosa, ovaj mu nogom brani šut sa 7 metara udaljenosti. Radnički se uspešno branio do 79. minuta kada je Radojević sjajnim centaršutem sa krila na drugoj stativi pronašao Nedeljkovića, a ovaj put lopti do mreže.

Gosti i posle izjednačenja nastavljaju sa napadima, igraju bolje u polju, ali bez rezultata. Umalo nisu primili gol u 88. minutu kada je Pešić sa desetak metara glavom gađao samo ćoše, izvio se Guteša koliko je dug i vrhovima prstiju loptu prosledio u korner. Guteša je najzaslužniji za osvojen bod Grafičara, jer je i u 5. minutu nadoknade odbranio šut Matejevića sa 5-6 metara udaljenosti.

Na kraju kad se sve sabere nerešen rezultat je i najpravedniji ishod ove sadržajne utakmice. Narednog vikenda Novobeograđani igraju na Karaburmi protiv starog znanca još iz elitnog ranga bivše SFRJ, dok Grafičar iz juga "Marakane" dočekuje novajliju iz Leskovca.

RADNIČKI (NB) - RFK GRAFIČAR 1:1 (1:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Božović Boško i Bogićević Goran. STRELCI: Nuredini 10.min (Radnički NB), Nedeljković 79.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: N.Nedeljković, Lukić, Matejević i Krivokapić (Radnički NB), Stojanović i Vukičević (Grafičar).

RADNIČKI (NB): Lazarević, V.Nedeljković, N.Nedeljković, Matejević, Nuredini (Krivokapić), Pešić, Marjanović (Tejić), Lukić (Izučukvu), Đokić (Sekulić), Đorđević (Kukolj), Simčević.

RFK GRAFIČAR: Guteša, Šljivić (V.Petrović), Vasiljević (Ajdar), Ćurić (A.Petrović), Stojanović, Nedeljković, Vukičević, Injeka, Radojević, Mladenović (Fratrović), Maksimović (Mijatović).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije Radnički (NB) RFK Grafičar