Mladost GAT
Radnički (N)
GFK Dubočica
Grafičar i dalje kašljuca, bod otišao za Gornji Milanovac

Grafičar je prethodne nedelje savladao Užičane i tako posle skoro tri meseca zabeležio prvenstvenu pobedu koja ga je odvela iznad crte za ispadanje. Njihov rival iz Gornjeg Milanovca se takođe nalazi u donjem delu tabele i danas je došao u prestonicu da potraži slamku spasa.

Grafičar je kao i prethodne nedelje protiv Slobode sporije ušao u utakmicu. Gosti iz Milanovca iz prve ozbiljnije akcije u 15. minutu stižu do pogotka. Prvo je Milinković šutirao sa desetak metara iskosa, Guteša je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Abel i smestio u mrežu.

Dodali su domaći gas, a Vasiljević u 26. minutu ozbiljno preti sa ivice šesnaesterca, bio je zamalo neprecizan. Babakar je desetak minuta kasnije bio precizniji, ali je golman gostiju uspešno intervenisao. Posle njega i Radojević je u 43. minutu ugrozio gol gostiju, njegov šut sa 15-16 metara zaustavio je Premović lepom paradom. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Grafičar najzad izjednačio, Šljivić je sa ruba šesnaesterca loptu poslao pod prečku.

Beograđani posle samo dva minuta u nastavku propuštaju da totalno preokrenu rezultat, Matić je uposlio Maksimovića, ovaj šutira iz prve, ponovo se odbranom istakao Premović. Potom i Ajdar u 52. minutu hvata poluvolej sa 14. metara, lopta je uletela pravo u naručje dobro postavljenog golmana Metalca.

Ispucali su se domaći igrači, kao da su potrošili municiju pa sledi nešto mirniji period igre. Bez dešavanja je bilo sve do 73. minuta kada Žakula ruši Ćurića u svom šesnaestercu, sudija je pokazao na "kreč". Loptu je uzeo Mladenović i poslao je dobrih pola metra pored gola. Demoralisani su domaći ne uspevaju ništa značajnije da urade do završetka susreta. Čak je Mina u prvom minutu nadoknade mogao gostima doneti sva tri boda, izašao je sam pred Gutešu, ali je pogodio stativu.

Narednog vikenda na programu je 17. kolo kada Grafičar gostuje Jedinstvu na Ubu, a Metalac dočekuje lidera sa Karaburme.

GRAFIČAR - METALAC 1:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Vukadinović Aleksandar. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Laluja Bojan. STRELCI: Šljivić 45+1.min (Grafičar), Abel 15.min (Metalac). ŽUTI KARTONI: Đukić, Radojević i Vukičević (Grafičar), Žakula, Ilić, S.Milošević, Jovičić i B.Mijailović (Metalac).

GRAFIČAR: Guteša, Matić, Šljivić (Mladenović), Babakar (Stojanović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović (Vukičević), Injeka, Radojević, Ajdar, Maksimović (Mijatović).

METALAC: Premović, Jovičić, Bačkulja, Milinković (Savić), S.Milošević (Mina), Ilić (Marković), Abel (Arambašić), Bulatović, Maksimović (N.Milošević), Žakula, V.Mijailović.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar Metalac