OFK Vršac
Mladost GAT
Smederevo 1924
Grafosi pregazili Kolubaru kao plitak potok

Grafičar se ove sezone neočekivano bori za opstanak tako da je u utakmicu protiv bivšeg superligaša iz Lazarevca ušao kao autsajder. Na terenu se to ipak nije videlo, jer su mladići u ljubičastim dresovima bili više nego bolji takmac.
Gostujući igrač Filipović je prvi pripretio, šutirao je zamalo neprecizno sa ivice kaznenog prostora na isteku 10. minuta. Babakar na drugoj strani uzvraća velikim promašajem sa samo par metara razdaljine u 12. minutu. Bolji period igre Grafičara mogao je da bude nagrađen pogotkom u 16. minutu, Maksimović je odigrao do Stojanovića, a ovaj sa 14 metara loptu poslao pravo u naručje golmana gostiju Stanivukovića.
Ređaju se šanse pred golom Lazarevčana, u 20. minutu Babakar, a minut kasnije ni Mladenović ne uspevaju da pronađu lopti put do mreže. Stanivuković je spustio roletnu i u 28. minutu, sjajan šut Mladenovića sa 13-14 metara izvadio je iz rašlji. Igrao se 36. minut kada je sevnula kontra gostiju koju umalo u gol nije pretvorio njihov najagilniji igrač Filipović, šutirao je neprecizno sa desetak metara. I pored sijaset dobrih prilika, prvo poluvreme je ipak završeno bez golova.
Grafosi i u nastavku igraju ofanzivno, Maksimović je u 51. minutu bio pomalo sebičan, jer je imao i boljih rešenja od šuta na gol sa petnaestak metara. Beogađani do prednosti najzad dolaze u 62. minutu, na asistenciju Stojanovića strelac je bio Maksimović šutem pod prečku sa 6-7 metara.
Kolubara, koja je do tada bila u podređenom položaju, potom kreće u napade, ali ih brzom tranzicijom domaći sasecaju. Babakar u 71. minutu propušta ko zna koju dobru priliku da se upiše u strelce i pokazuje da nije potencijal na mestu špic igrača za tim sa Senjaka, već samo prinudno rešenje. U 78. minutu Babakar i Ćurić se ne snalaze najbolje i iz blizine ne uspevaju da savladaju veoma dobrog Stanivukovića. Domaći su danas do vrha mogli da napune mrežu gostiju samo da su bili malo skoncentrisaniji, a to nije pošlo za nogom ni Stojanoviću u 85. i 90. minutu, u oba navrata sa desetak metara ne pogađa okvir gola. Gosti iz Lazarevca su potpuno razočarali, sa ovakvom igrom teško da se mogu nadati povratku u Super ligu Srbije.
Za vikend je na programu 18. kolo, Grafosi su još jednom domaćini, ovaj put ekipi Radničkog sa Novog Beograda, dok Kolubara dočekuje Slobodu iz Užica.

GRAFIČAR - KOLUBARA 1:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić jug - veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Đurić Željko i Jovanović Lazar. STRELAC: Maksimović 62.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Maksimović (Grafičar), Lončar i Nikčević (Kolubara).
GRAFIČAR: Guteša, Matić, Marić, Babakar (Krsmanović), Vasiljević, Ćurić, Stojanović, Jovanović, Radojević (Đurić), Mladenović (Đukić), Maksimović (Fratrović).
KOLUBARA: Stanivuković, Marjanović, Damnjanović (Milisavljević), Filipović, Kočović, Janković (Cucin), Lončar, Đokić (Stanisavljević), Živković (Petrović) (Nikčević), Gulan, Nikolić.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar Kolubara